Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Ocak 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Mazlumun Hamisi Olmalıyız

MAZLUMUN HAMİSİ OLMALIYIZ

Geyve Kaymakamlığı Milli Eğitim Müdürlüğü GEDEP(Geyve’de Değerler Eğitimi Projesi) kapsamında konuşan Geyve’nin Çine köyünden Prof. Dr. Ahmet Uysal:”Gençler kendinizi küçük görmeyin, sizler mazlum insanları zulümden kurtaracak Fatihlerisiniz.” dedi.

Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi salonunda düzenlenen konferansa ilçe kaymakamı İlyas Memiş, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Programın sunuculuğunu öğretmen Mehmet Aydoğan yaptı.

AHMET UYSAL KİMDİR

Ahmet Uysal 1972 yılında Geyve’nin Çine köyünde doğar. İlkokulu Çine Köyünde, ortaokulu Geyve İmam-Hatip Ortaokulunda, daha sonra Adapazarı İmam-Hatip Lisesinde okur.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi sosyoloji bölümünden mezun olur. Yüksek lisans ve doktorasını Amarika’da yapar. Dumlupınar ve Eskişehir Üniversitelerinde çalışır. Halen İstanbul üniversitesinde öğretim üyeliği yapmaktadır.

Türkiye’nin Arap dünyasıyla akademik çalışma yapması gerektiğine inanan Prof.Dr. Uysal, bu konuda makaleler, kitaplar yazdı, TV’de konferanslar verdi. Ahmet hoca İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

MAZLUMUN KORUYUCUSU OLMALIYIZ

Prof. Dr. Ahmet Uysal öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: Gençler bizler, yedi asır din, dil, ırk ayırımı yapmadan mazluma hamilik yapmış olan Osmanlının torunlarıyız. Sizler de okuyup teknolojiye hakim olarak, aynı kahramanlığı göstermelisiniz.

TEŞEKKÜR PLAKETİ

Konferans sonunda Geyve kaymakamı İlyas Memiş ile Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan Prof. Dr. Ahmet Uysal’a teşekkür ederek plaket ve çiçek verdiler.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1286 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle