Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Aralık 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sağlık, üst Haberler

MASUM BEYAZ GÜLÜCÜKLER İÇİN

Geyve Toplum Sağlığı Merkezi tarafından öğrencilere koruyucu ağız ve diş sağlığı çalışmaları kapsamında diş sağlığı seti dağıtıldı.

Toplum Sağlığı merkezince gelecek nesil çocuklarımızın masum beyaz gülücükler içinde hayatlarının devamı ve toplumun ağız ve diş sağlığını geliştirmek amacıyla, ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine, ağız ve diş sağlığı ile diş muayenelerinin gerçekleştirilmesi, konu hakkında toplum farkındalığının arttırılması çalışmaları devam ediyor.

Geyve’de ana sınıfı ve ilk okul öğrencilerine ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek, doğru alışkanlıklar kazanmalarına katkı sağlamak ve koruyucu diş hekimliğinin önemi vurgulamak için ülkemizde her yıl kutlanan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında diş macunu, diş fırçası ve çantasından ibaret toplam 3000 adet diş sağlığı seti dağıtıldı.

Ağız ve diş sağlığının korunması ve geliştirilmesi sürecinde çocuklarımızın eğitimi ile diş fırçalama alışkanlığı kazanmaları son derece önemli olduğu ifade edilen diş sağlığı seti dağıtımı kampanyasında, Anne ve babaların kendi dişlerini fırçalayarak çocuklarına örnek olması gerektiği, Okullarımızda öğretmenlerimizin diş fırçalamayı ve doğru beslenmeyi özendirmelerinin, diş hekimi kontrollerini aksatmamanın ve diş hekiminizin önerdiği koruyucu flor uygulamalarını ihmal etmemenin diş ve diş eti sağlığımız için çok önemli olduğu vurgulandı.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2684 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle