Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Nisan 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Spor, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Marmara’nın En Uzun Patikası Çine Ceceler Parkurunda Hafta Sonu keyfi

Marmara’nın En Uzun Patikasında Hafta Sonu keyfi

Ultima doğa sporları kulübünün bu hafta ki durağı Geyve ilçe sınırlarında bulunan Çine taşı orman gözetleme kulesi ve Ceceler kaya tırmanış rotası oldu.

Biz Geyveliler bilmesek de Türkiyenin doğal güzellikleri kapsamında, Marmara bölgesinin en uzun patikası olan Çine Taşı Ceceler patikası ilçemiz sınırları içerisinde bulunuyor.Güzergahı daha önceden bilen Ultima Doğa sporlar derneğinin üyeleri yağışlı hava altında 5 km.lik patika da yürüyüş gerçekleştirdiler.

Doğaseverlerin Çine köyünde geçtiğimiz yıl yanan ormanlık alanda başladığı yürüyüş Çine taşına ulaşılıncaya kadar sağanak yağış altında geçti.Çine taşı orman gözetleme kulesinin ardından havanın açması ile yoluna devam eden doğa severler Alıplar dağlık alanı üzerinden istikameti Ceceler Kayalar parkuruna çevirdi.Bu esnada Marmara bölgesinin kesintiye uğramayan 5 km lik bir patika yoluna  giren ekip uzun PATİKA’ların insanı daha iyi motive ve huzur bulması bilinci altında Ceceler Kayalıklarına doğru yürüdüler. Bu parkurun özelliği tamamen patika olması.Çünkü günümüzde artık PATİKA bulmak çok zorlaştı çünkü bir çoğu traktör yada araç yollarına çevrildi. Güzel orman ve doğa yürüyüşleri içinde bu patikaların kıymetini bilmek gerekiyor. GPS rota kaydına göre Çine Köyü ve Çine Taşı üzerinden başlayan Yürüyüş Ceceler Kayalıklara ulaşılmasıyla son buldu.

Ultima’nın doğaseverleri yürüyüş sonunda keyifli bir yorgunluk yaşadıklarını ifade ettiler.Yürüyüş yapılan parkur ile doğa ve orman güzelliğinin hepsini bir arada yaşama keyfinin tüm yorgunluğu üzerlerinden aldığını belirten doğaseverler bir başka doğa yürüyüşünde buluşmak üzere vedalaştılar.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

1728 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle