Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Ekim 2014 | Gündem, Videolar, Yaşam

Canlı yayında maden faciasına isyan etti!

Canli-yayinda-maden-faciasina-isyan-ettiShow TV Ana Haber Bülteni sunucusu Ece Üner, Ermenek’te yaşanan faciaya isyan etti.

Ermenek’te mahsur kalan işçiler için maden önündeki endişeli bekleyiş sürüyor. Madende mahsur kalan 18 işçiden biri olan Mehmet Bahar’ın eşi Emiş Bahar’ın anlattıkları, Türkiye’de yaşanan dramı bir kez daha gözler önüne serdi.

Show TV haber ekibi maden ocağındaki endişeli bekleyişi ekranlara taşıdı. Madende mahsur kalan 18 işçinin çoğu evli ve çocuk sahibi. Mahsur kalan işçilerden Mehmet Bahar’ın eşi Emiş Bahar’ın anlattıkları ise maden ocağı gerçeğini Türkiye’nin yüzüne Soma’dan sonra bir kez daha çarptı.

ECE’Yİ İSYAN ETTİREN SÖZLER

Gözü yaşlı eşin sözlerini bir kez de canlı yayında kendisi tekrarlayan Üner, şöyle konuştu:

Üstüne ne dense boş ama o feryatta diyor ki; Sağ çıksalar ne yapacağız? Bizi yediler bitirdiler. Şimdi de canlarını aldılar. Ekmekleri ellerinden alınan yer altında ezilen o madencilerin ocakları yeryüzündeki bizlerin ocaklarını yakarken sönüyor.

YERİN DİBİNE GİRSİN DOĞAL AFET DİYENLER

“Ve “orası kapalı havzadır, linyit madeni yapılırsa yeraltı suyu basar cinayet olur” diye rapor var. O madendeki tonlarca su madencilerin, işçi güvenliği de belli ki bizim boyumuzu aşıyor. Birileri de çıkıp utanmadan hala “bu doğal afet” diyor. Yerin dibine girmesi gereken o madenciler değil. Buna hala doğal afet diyebilenler..”

İŞTE O ANLAR;

Canlı yayında isyan etti!

KAYNAK:www.a24.com.tr/

1365 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle