Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mart 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Madde Bağımlılığı Dertlere Çare Değildir

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Geyve Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aile eğitimi programı kapsamında “Madde kullanım riski ve madde bağımlılığından korunma “konferansı düzenledi.

Geyve İmam-Hatip Lisesi salonunda düzenlenen konferansa Milli Eğitim Müdürlüğü şefi Ercan Özen, okul müdürleri Mehmet Çetin, Alaattin Özdil, Mehmet Fuat Acarlı, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.

Aile ve Toplum Hizmetleri Birimi, Aile Eğitimcisi Elif Teke, yaptığı konuşmada şunları söyledi: Çocuklar duyduklarını değil, gördüklerini örnek alır. Çocuklarınıza kötü örnek olmayın. Bunun için onların gözü önünde içki sigara içmeyiniz.

Gençler, uyuşturucu kullanırsam; dertlerimi unutur, neşem artar zannediyor. Ama hiç de öyle olmuyor. Bir kereden bir şey olmaz, ben bağımlı olmam diye başlayanlar, bağımlı oluyor ve yakasını kurtaramıyor. Bunun için asla başlanmamalıdır. Sayın veliler, çocuklarınızla arkadaş olup, dertleriyle dertleşip ve onları kazanmaya çalışın. Başı boş bırakırsanız uyuşturucu bağımlısı olur.

Madde kullanan ve tedavi olmak isteyen; Sakarya AMATEM (Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) ile iş birliği yaparsa, bağımlılıktan kurtulabilir.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1376 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle