Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Haziran 2016 | Dünya, Gündem, Teknoloji

LCD DISPLAY TEKNOLOJİSİ VE KULLANIM ALANLARI

LCD Display Teknolojisi ve Kullanım Alanları1962 yılından bu yana LCD göstergeler üzerinde çalışmalar yürütülmekte ve bu teknoloji sürekli olarak geliştirilmeye devam etmektedir. LCD display temelde iki saydam can arasına yerleştirilmiş olan sıvı kristalden oluşmaktadır. Pasif görüntü teknoloji prensibi ile çalışmakta olan LCD göstergeler tek başlarına ışık saçamadıklarından dolayı ya ortamda bulunan doğal ışık ile ya da arka kısma yerleştirilen zemin aydınlatmasının yardımı ile okunabilmektedirler.

LCD göstergeler kendi aralarında TN LCD, STM LCD, FSTN LCD ve VATN LCD display olmak üzere dörde ayrılmaktadırlar. Bu LCD display çeşitleri farklı ihtiyaçlara yanıt vermesinin yanı sıra aralarında maliyet farklılıkları da bulundurmaktadırlar. Örneğin TN LCD göstergeleri daha çok dijital saat ve enerji sayaçları gibi daha düşük maliyetli uygulamalarda kullanılırken daha kompleks bir yapıya ve daha üstün özelliklere sahip olan STN LCD gösterge sistemleri daha farklı uygulamalarda kullanılmaktadır.

LCD göstergeler kendi aralarında çeşitlere ayrıldıklarından dolayı ihtiyaca yönelik olan sistemin tercih edilebilmesi ve kullanımı için bu çeşitler detaylı olarak anlaşılmalıdır. Bu konuda daha detaylı bilgi ve LCD gösterge teknolojileri ile ilgili güncel çalışmaları öğrenmek adına tüm detaylı bilgileri http://www.signal.com.tr/urunler-custom-design-lcd-display.html  adresinde görüntüleyebilir ve görsel örnekler ile kavramların daha net anlaşılmasını sağlayabilirsiniz. Geçmişten günümüze gelişmekte olan bu gösterge teknolojileri çeşitliliğine bağlı olarak basit yapılardan karmaşık yapılara kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

1717 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle