Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Şubat 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

KYK Yönetiminden Kahvaltı…

KYK Yönetiminden Kahvaltı…

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Geyve Öğrenci Yurdu Müdürlüğü tarafından düzenlenen kahvaltı programında, ilçe yönetimi bir araya geldi.

Kahvaltıya;  Sakarya KYK İl Müdürü Arif Özsoy, İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve MYO Müdürü Yar. Doç. Dr. Nermin Akyel, Geyve KYK Mdr.V. Fatih Toydemir, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Duman, İlçe Jan. Kom. Yzbş. Raşit Gökhan Civek, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Halk Eğitimi Müdürü Mustafa Doğan, İlçe Müftüsü Ali Erhun, Gençlik Spor Müdürü Nurcan Tabakoğlu, Geyve KYK öğretim görevlileri ve çalışanları katıldı.

Sakarya KYK İl Müdürü Arif Özsoy kahvaltıda yaptığı konuşmasında şunları söyledi; ” Sakarya da 12 KYK Yurdu bulunmaktadır, 12.300 kapasitemiz var toplam. Geyve KYK Yurdunun 200 kız ve 200 erkek olmak üzere toplam 400 kapasitesi vardır. Geçen sene ilk açılışında %90 doluluğa ulaştık. İlçelerde böyle bir oran yok. Bu yıl da 40 öğrenci geldi yedeklerden onlara da yer açıldı. İlerde talep çoğalırsa buraya yurt ilavesine de hazırız. Tüm kurum ve kuruluşlardan, öğrencilerimize katkı konularında çok büyük destek alıyoruz…”

Belediye Başkanı Murat Kaya konuşmasında; ” Öğrenci kardeşlerime ve katılımcılara hayırlı sabahlar diliyorum. Öğrenci olduğumuz 90 lı yıllarda böyle güzel imkanları olan yurtlar yoktu. Bu yurt sadece ilçedeki öğrencilere değil, dışarıdan gelen öğrenciler de hizmet vermekte. Belediye olarak programlarınızda olsun gezilerinizde olsun yanınızdayız. Ailenize ve memleketimize hayırlı evlatlar olmanızı diliyorum.” Dedi.

İlçe Kaymakamı İlyas Memiş konuşmasında; ” İlçemizde bu yurdun yapılması ile büyük bir hizmet gerçekleşmiş oldu. Bu yurtta bulunan şartlar, özel yurtlarda bile yok. Emeği geçen ilçe yöneticilerine, siyasetçilerine, kurum yöneticilerine ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. ” Dedi.

Namık Cihan/ Geyvemedya. Com

2730 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle