Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Ekim 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

KYK Öğrencilerine Geyve Gezdirildi

Geyve KYK, Öğrencileri Gezdirdi.

Geyve İlçesi KYK Yönetimi KYK ya yeni kayıt yaptıran öğrencilere, uyguladıkları program gereği olarak Geyve İlçesini tanıttım amaçlı bir gezi düzenledi. Geziye KYK da kalan kız ve erkek öğrenciler katıldı. Gezide tanıtım ve bilgilendirmeyi Yazar Namık Cihan yaptı.

ALİFUATPAŞA;

Gezinin ilk durağı Alifuatpaşa Mahallesi oldu. Ülkemizin en özel Kuvay-ı Milliye Müzesi gezildi ve verilen bilgiler dikkatle dinlendi. Özel Ali Fuat Cebesoy Müzesindeki kişiye özel eşyalar öğrencilerin ilgisini çekti. Ali Fuat Cebesoy paşanın kabri ziyaret edildi.

Geyve Belediyesinin Sakarya Nehri Kenarı Proje alanında öğrenciler çevre temizliği yaprak katkı sağladı. Görevliler öğrencilerin bu titiz tavırlarından duydukları memnuniyetlerini  ifade etti.

YÖRESEL ÜRÜNLER ÜRETİM YERİ ve SEYİR TERASI;

Geyve Yöresel Ürünler Üretim Yerini gezen öğrenciler, tesisi beğendiklerini açıkladılar ve orada bulunan Belediye Başkanı Murat Kaya’nın verdiği bilgileri dikkatle dinlediler. Yapılan imalat çalışmalarını izleyen öğrenciler beğenilerini ifade ettiler.

M.F.Safitürk Seyir Terasında kısa bir mola verildi. Kuş bakışı Geyve görüntüsü beğenilerini kazandı bol bol fotoğraf çektiler. Belediye Başkanının ikramı olan gözleme ve ayran öğle yemeği oldu.

KEREVİZ;

Geziye katılan öğrenciler, Safibey Mahallesindeki kereviz yıkama yerlerini gezerek yapılan işlemleri izlediler. Öğrencilerin bir çoğu kerevizi ilk olarak gördüklerini ve yapılan bu zorlu çalışmalar karşısında hayranlıklarını açıkladılar. Ellerine hortum alarak kereviz yıkadılar.

SOĞUKHAVA DEPOSU;

Öğrencilerin bir çoğunun ilk olarak görüp gezdiği soğuk hava deposu ilgi alanı oldu. “Yıldırım Soğuk Hava Deposu” sorumlusu Recep Tosun öğrencilere depoyu gezdirerek yapılan çalışmalar ve deponun çalışma tekniği konusunda bilgiler verdi.

AYVA – ÜZÜM;

Öğrencilerin son durağı meyve bahçeleri oldu. Umurbey Mahallesi Muhtarı Osman Önal’a ait Ayva Bahçesi ve Üzüm Bağları öğrencilerin kahkahaları ile çınladı.

Ayva toplayanlara yardım etmek için, ellerine kovaları alarak ağaçlardan ayva toplayan ve dalından kopardıkları ayvaları sevinçle ısıran öğrencilerin mutlulukları görülmeğe değerdi.

Üzüm bağında üzüm toplayanların gülüşmeleri bir başka güzeldi.

Ayva bahçesi ve üzüm bağından kopardıkları ve ellerinde taşıdıkları meyveleri oda arkadaşlarına hediye getirmeleri de bir ayrı güzellik.

Geyve KYK Yönetimi, öğrencilere yönelik çok amaçlı uygulamalarına aralıksız devam edeceklerini açıkladı.

Namık Cihan/ Geyvemedya.Com

1070 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle