Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Nisan 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

KYK daki Kurtarma Tatbikatı Gerçeğini Aratmadı..

Geyve KYK’nda Yangın ve Kurtarma Tatbikatı

Geyve KYK yurdunda , Geyve İtfaiye Gurup Amirliğince gerçekleştirilen yangın ve kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Geyve Müdürlüğü tarafından Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu personeli ve öğrencileri yangın ve kurtarma tatbikatı yaptı. Tetbikat gereği , depreme yurtta yakalanan öğrencilerin tahliyesi gerçekleştirildi. Yurtta mahsur kalan öğrenciler makaralı sistem ve görevlilerin sırtında binadan çıkarıldı. Ardından iple 7 katlı yurt binasından inen itfaiye ekipleri,  Türk bayrağı açtı. Tatbikat sonrası kurum personeline itfaiye ekipleri tarafından sıvı yanıcı maddelerin söndürülmesi eğitimi verilirken tatbikatı izleyen öğrenciler yangın ve afetlere müdahale konusunda bilgilendirildi.

Geyve İtfaiye Grup Amiri Ali Aslan; Afetlere her zaman hazırlıklı olmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle belirli periyotlarla teorik ve pratik olarak eğitim çalışmaları yapmaktayız.Bugünde KYK yurdumuzda deprem ve yangın gibi olası afet durumunda öğrencilerin nasıl hareket edecekleri ve tahliye işlemlerinin nasıl yapılacağının uygulamalı olarak gösterdiklerini ifade ederek öğrencilerimiz, personelimiz ile birlikte itfaiye ekiplerimizle katılımıyla tatbikatımızı başarı ile tamamladık” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2332 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle