Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Nisan 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sakarya, üst Haberler

Kursiyerlere Afet Bilinci…

Geyve Halk Eğitimi Merkezi’ne ‘Afet Bilinci’ Eğitimleri verildi.

Sakarya AFAD tarafından “Afete Hazır Birey” kapsamında, Geyve Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerine ve çalışanlarına ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi verildi.

Eğitime Geyve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Doğan, Müdür Yardımcısı Feride Yılmaz ile Öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

Kaymakamlık Kültür Merkezi Salonunda Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Nilüfer Cengiz tarafından verilen seminerde;Sivil Savunma nedir? afet öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, ev yangınlarına müdahale teknikleri, afet çantasının önemi, afetler sonrası ilk 72 saat, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, aile afet planı ve bireyler olarak afetlere ne kadar hazırlıklıyız konuları uygulamalı olarak anlatıldı.

Geyve Halk Eğitimi Merkezinde bayan kursiyerlerin katıldığı eğitimlerde; ‘Depremlerde insanlara zarar veren birde sabitlenmemiş eşyalardır. Aile bireyleri olarak mutlaka evdeki eşyaların sabitlenmesini ve her duruma hazırlıklı olması gereken afet çantasının evimizde mutlaka bulunmasının önemi videolar eşliğinde katılımcılara anlatıldı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

966 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle