Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Nisan 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Kur’an-ı Kerim-i Öğrenme Dersleri Meyvelerini Verdi.

Kur’an-ı Kerim-i Öğrenme Dersleri Meyvelerini Verdi.

Geyve ilçe müftülüğüne bağlı Sekiharman Mahallesi Camisi’nde yaklaşık 4 ay önce başlatılan Kur’an-ı Kerim-i öğrenme dersleri meyvelerini verdi. Köy Camisi’nde toplamda 24 kişi Kur’an-ı Kerim-i okumaya başladı. İlçe müftüsü Rahmi Yiğit’in katılımlarıyla mükafat olarak kur’an-ı Kerimler hediye edildi.

Sekiharman’da kur’an öğrenen öğrenciler her perşembe günü yasin-i şerif okuyarak yapmış olduğu işleri taçlandırıyorlar.

“Sekiharman Camii imam hatibi” İbrahim Eski; yaklaşık 65 haneli bir köyde 24 kişinin kur’an-ı Kerim’e geçmesi gerçekten güzel bir iş tabi’ki ama inşALLAH bununla yetinmeyerek daha da iyi işler yapmaya çalışacağız. Gerek bizi destekleyen Köy halkı olsun, Gerekse müftülüğümüz olsun hepsine teşekkürü borç bilirim.

Efendimiz SAV şöyle buyuruyor “Kur’an okuyunuz. Çünkü Kur’an, kıyamet gününde kendisini okuyanlara şefaatçı olarak gelecektir” demiştir. (Müslim, Müsâfirîn 252.)

İşte burada bugün yapılan bu iş, öbür dünyada Kuranı Kerim’in bizlere şefaatçi olabilmesi için yapılan bir iştir. Daha da önemlisi Kuran’ı Kerim’i öğrenmekle kalmayıp, onun anlamını bilmek ve anlatılanları da hayatımıza dahil edebilmemiz lazım.Bununda sözde olmayıp gerçek manada olması lazım olduğunu ifade etti.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

 

602 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle