Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Kasım 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Yaşam

KÜLTÜR MERKEZİNDE KURBAN PROGRAMI YAPILDI

IMG_8848Geyve Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde “Kurban” programı yapıldı.

“Kimse Yok Mu” derneği vasıtasıyla Mardin ve Kırım’a giden yardımseverlerin yaşadıklarının anlatıldığı program, Kur’an tilavetiyle başladı. Sonrasında Mardin ve Kırım’a giden yardımseverlerin kurban kesimi ve ihtiyaç sahiplerine et dağıtımı yapılırken çekilen fotoğraf ve videolar izlendi. Belki de yıl boyunca evlerine hiç et girmemiş insanlar, bu yardım karşısında çok duygulandıkları gözlendi. Özellikle ata toprakları, Kırım’da bu yardımlar esnasında çok duygusal anlar yaşandı. Osmanlı hakimiyetinden çıktıktan sonra, özellikle kominizm zamanında çok zor günler geçiren Kırım halkı; Türkiye’den gelen yardımseverleri görünce göz yaşlarını tutamadılar.

Geyve’den Mardin’e gidip ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtanlar yaşadıklarını şöyle anlattılar: ” Zamanında hizbullah ve Pkk’nın zorlamalarıyla bunalan bölge, önceleri bize ön yargıyla yaklaştılar ama sonra gerçek amacın sadece yardım, hoşgörü olduğunu gördüklerinde bizleri baş tacı ettiler.”

Mardin ve Kırım’a giden yardımseverlerin görüşlerini paylaştıktan sonra konuşmalarla program sona erdi.

Recep ESER-geyveninsesi.com

1397 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle