Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Temmuz 2011 | Geyve, Gündem, Manşet

Küçük Sanayide Çözüme Doğru…

Geyve İlçesi Küçük Sanayi Sitesinde yaşanan olayların çözümlenmesi amacıyla ilgili yapılan girişimler umut verdi.

Geyve Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanlığının konuyu SESOB’a iletmesi üzerine, SESOB Başkanı Hasan Ali Şan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve Kaymakam (Geyve Kaymakamı yıllık izinde olduğu için Pamukova İlçesi Kaymakamı vekâlet ediyor) Tuncay Dursun ile konu ile ilgili olarak görüşmeler yaptı.

Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hasan Bilen’in İlçe Kaymakamlığına ve Belediye Başkanlığına, iş yerlerinin mühürlenmesinin ertelenmesi talebiyle dilekçe verdiği açıklandı.

SESOB Başkanı Şan beraberinde Geyve Esnaf Odası Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi İsmail Bulur, SESOB Y.K.Bş. Vekili Muhittin Kılıç ve SESOB Genel Sekreteri Oktay Albayrak ile sanayi sitesine giderek esnaflar ile kısa bir toplantı yaptı. Şan konuşmasında özetle şunları söyledi: ‘Belediyenin aldığı kararların uygulanmasının neden olduğu sorunların çözümünde yardımcı olmak amacıyla geldim. Adapazarı Sanayi çarşısındaki iş yerlerinin 3/4 ruhsatı yok. Son belediye yasasına göre belediyeler yapı konusunda ciddi yaptırım uyguluyorlar. Bu sorun meydana gelen şikâyet konusu ile ortaya çıktı. Belediye başkanı keyfiyet içinde değil, çözüm arıyor ve yasaları uyguluyor. Esnaf ile belediye arasında köprü olmağa çalışıyorum. Ruhsat ve yapı kullanım izin belgelerini almamız lazım. Kooperatifin sigorta borcu var, borçların ödenmesi koşuluyla gerekli izin alınıyor. Esnafların kendilerine düşen payları ödenirse belediye bizlere ruhsat verebilir. Vali Bey ile de görüşerek konuyu aktaracağım. Üyeler olarak bizler üzerimize düşen görevleri yapalım.’

Başkan Şan ve beraberindekiler yöneltilen soruları cevapladıktan sonra Küçük sanayi Sitesinden ayrıldı. 

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

 

1286 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Küçük Sanayide Çözüme Doğru… için 1 yorum

  1. dertli esnaf dedi ki:

    Kücük sanayi sitesi başkanı Hasan Bilen ve Esnaf odası Başkanı İsmail Bulur’ a gösterdikleri iıi niyetli çabalarından dolayı teşekkür ederim

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle