Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Kasım 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Köyler, Manşet

MEHMET AYŞE AKGÜL ORTA OKULU 2. COMENİUS  PROJESİ KAPSAMINDA POLONYA’DA

geyve kozan mehmet ayşe akgül okulu polonyadaAB Comenius Okul Ortaklığı Projesi kapsamında İspanya ve Polonya ile  projede yer alan Mehmet Ayşe Akgül Orta Okulu proje kapsamındaki ilk gezisini Polonya ‘da  gerçekleştirdi. 

Geziye  Fen ve Teknoloji Öğretmeni Tülay ÖZTÜRK,İngilizce Öğretmeni Özlem ÇELİK, Türkçe Öğretmeni Fatma ÇETİN ile birlikte 8. Sınıf öğrencilerinden Ömer Tamer ÖZTÜRK,Nilüfer KÖSEOĞLU ve 7.sınıf öğrencilerinden Evsa Sökmez,Rüştü Can ÇEŞME eşlik etti.

Proje Kapsamında Yapılan Etkinlikler

Geyve ilçesi Kozan Köyü Mehmet Ayşe Akgül Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından  düzenlenen Polonya gezisi ve bu sırada düzenlenen etkinlikler çok verimli,eğlenceli,aktif ve heyecanlı bir şekilde gerçekleştirildi.

Tülay ÖZTÜRK başkanlığındaki proje kapsamında Polonya’nın Poznan, Varşova ve Karpecz şehirlerine gidildi.Bu şehirlerde  proje konusuyla ilgili Okyanus isimli 3D kısa film izlenildi. Öğrenciler ülkelerinden getirdikleri meteryallerle proje okulunda  bir akvaryum oluşturdu..Su müzesine ziyaret edildi.Proje  okulunda fen dersine konuk olarak çeşitli deneyler ve gözlemler yapıldı.3 boyutlu gösterimle göllerin ve kayaçların oluşumu izletildi ve ardından öğrencilere kısa bir sınav yapıldı. Polonya’da çeşitli  göllere,şelalelere ve su kaynaklarına geziler  düzenlendi ve beraberinde doğa yürüyüşleri yapıldı.Ayrıca anıt, heykel, kilise, köprü, kale vb. kültürel ve tarihi yerler ziyaret edilerek bizlere Polonya  tanıtıldı.Çeşitli  eğlenceler düzenlenerek farklı ülkelerden  gelen öğrencilerin kaynaşmaları sağlandı.

Ziyarette bulunan okul öğretmen ve öğrencileri; Diğer Temsilcilerin okulumuza gösterdikleri, misafirperverlik, samimiyet, içtenlik ve yoğun ilgi sayesinde eğlenceli, bilgi dolu, hoş ve güzel zaman geçiren proje öğretmen ve öğrenciler bu tür projelerin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

5233 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle