Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Aralık 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

KODLA GEYVE” Projesi kapsamında Kodlama Atölyesi Kuruldu.

Geyve ilçesinde “KODLA GEYVE” Projesi kapsamında Ali Fuat Paşa İlkokulu´nda Kodlama Atölyesi Kuruldu.

Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Kodla Geyve” projesi kapsamında Ali Fuat Paşa İlkokulu “Robotik Kodlama” sınıfının çalışmaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve Şube Müdürü Yavuz Şengül tarafından yerinde izlendi.

Okul bünyesindeki çalışmaları yürüten okul koordinatörü ve sınıf öğretmeni İbrahim Yıldırım, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini daha kolay ortaya koyabilmesi için atölyeyi oluşturduklarını belirtmekle birlikte “Robotik Kodlama” atölyesinde bilgisayar, yazılım, makine ve kontrol birimleriyle beraber, robotik alanında belli koşullara göre çalışabilmesi için mekanizmaların tasarlanması, bunların kontrollerine yönelik elektronik donanımların eklenmesi gibi çalışmaların yürütüleceğini söyledi.

Yerel kaynaklardan ve öğrenci velilerinin desteklerinden faydalanılarak kısıtlı imkanların en iyi şekilde değerlendirilmesiyle oluşturulan atölyede, öğrencilerin 3 boyutlu tasarım, elektronik devre simülasyonları, elektronik, mekatronik, robot uygulamaları ve kodlama yapıldığını belirten Yıldırım, atölyede verilecek eğitimlerle öğrencilerin 21. yüzyılın gerektirdiği tüm donanım ve becerileri edinmelerini sağlamaya çalıştıklarını ve geleceğin bilim adamları yetiştirme noktasında eğitimciler olarak değişim gösterdiklerini söyledi.

Okul Müdürü Zikrullah ÖZ ise Robotik Kodlama atölyesinin oluşumunda sınıf öğretmeni İbrahim Yıldırım´ın büyük bir özveri gösterdiğini, oluşturulan atölye ile öğrencilerin düşüncelerini daha iyi ifade edebileceğini ve bu atölye sayesinde öğrencilere analitik düşünme becerileri kazandırılmasının amaçlandığını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ise yürütülen “Kodla Geyve” projesini yakından takip ettiğini çocuklara bilimi sevdirmek adına yapılan bu tür çalışmaların desteklenerek yaygınlaştırılmasının amaçlandığını belirtti. 2023 vizyonu içerisinde bu tür çalışmaların sıkça varolduğunu ve bakanlığın bu tür çalışmalarda hassasiyet gösterdiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz öğrencilerin “Robotik Kodlama” çalışmalarını yerinde gözlemledi. Öğrencilerle Robotik sınıfında yaptıkları çalışmalar üzerine sohbet etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

1867 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

KODLA GEYVE” Projesi kapsamında Kodlama Atölyesi Kuruldu. için 1 yorum

  1. alican aslan dedi ki:

    Milleti böyle güzel şeylerle meşgul etmek çok hoş.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle