Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Aralık 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

“Kodla Geyve” Projesi Kapsamında Eğitimlere Başlandı

Geyve ilçesinde “Kodla Geyve” Projesi Kapsamında Kodlama Eğitimlerine Başlandı.

Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kodla Geyve” projesinin tanıtım eğitimi gerçekleştirildi. “Geleceğe Yön Ver” sloganıyla yola çıkılan projenin hedef kitlesi tüm öğrenciler olduğu için çeşitli branşlardan birçok öğretmen eğitime katıldı.

Robotik Kodlama alanında LEGO WE DO 2.0 ve Ev3 tanıtım eğitimleriyle kodlamanın hayatın her alanına entegre edillebileceği ve herhangi bir problemin çözümünde gerekli olan tüm işlemlerin mantık ile bütünleştirilmesi amaçlanıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve Şube Müdürü Yavuz Şengül eğitimin ilk aşamasında çalışmaları yerinde izledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan öğrencilerin bilgisayar kullanım alışkanlıklarının üretime yönlendirilmesi, öğrencilerin bilgisayarlardaki hazır programları kullanan tüketici bir nesil olmasından ziyade yeni uygulamalar üretebilen bir nesil olması gerektiğine vurgu yaparak geleceğin yerli yazılımcılarını yetiştirebilmek amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

854 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle