Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Şubat 2012 | Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Videolar

Türkiye Belediyeler Birliği ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü İtfaiye Eğitim Merkezi KOBİTEM’in 2010 yılında başladığı eğitim işbirliği 2012 yılında da devam ediyor.

Bu çerçevede 13 Şubat 2012 tarihinde Türkiye’nin çeşitli itfaiye teşkilatlarından gelen 33 personel 3 haftalık eğitimlere başladı.

Geyve Belediyesi İtfaiye Amirliğinden Orhan Demirtaş’ın görevlendirildiği seminerde, kursiyerlere 3 hafta boyunca mesleki itfaiyecilik bilgileri aktarılıyor.

Eğitimlerde ana konu başlıkları olarak Yangınları Önleme ve Yangınla Mücadele, Trafik Kazalarında Kurtarma,Kuyulardan ve Dar Alanda Kurtarma Teknikleri Yangınları Önleme ve Yangınla Mücadele konularında kapalı ve Dumanlı Ortamlarda İlerleme Teknikleri, Yangın ve Kazazedelerin Aranması ve Kurtarılması, Flash Over ve benzeri Yangın Riskleri Durumunda Müdahale ve Hayatta Kalma Teknikleri uygulamalı olarak aktarılıyor.
Eğitim esnasında ilgili simülatörlerde uygulamalı olarak aktarıldığı kurslarda hafta sonları kursiyerlere Ayasofya gezisi düzenlendi.
Erdinç TUNA-geyvemedya.com

2930 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

“KOBİTEM’den İtfaiyecilere Kurs için 2 Yorum

  1. Mahmut dedi ki:

    eğitim şart

  2. ali dedi ki:

    orhan kardeşim eğitimini başarıyla tamamlar belgesinide onuruyla ve birincilikle alır

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle