Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Ekim 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Videolar

Köylülerin “Çamur İstemiyoruz. Çamurdan Bıktık” İsyanı…

 

kızılkaya yolu.14Geyve İlçesi Kızılkaya Köyünde yaşayan vatandaşlar, yollarındaki çamurdan bıktıklarını ve yetkililerin de yardımcı olmadıkları nedeni ile köylerini D – 650 yoluna bağlayan Sakarya Köprüsünü ulaşıma kapattı.

Köylüler, HES inşaatı ve Hızlı Tren inşaatında çalışan kamyonların yollarını bozması ve taşıdıkları nedeniyle yollarının çamurla kaplanması üzerine köprüyü ulaşıma kapattı. Açıklamalarında; yollarındaki çamur nedeniyle çocuklarının sokağa çıkamadıklarını, yolda ulaşımın imkansız olduğunu, hastalarının olduğunu ve araçların zorlandığını belirtti. Yollarını bozan firmaların yollarını yapması gerektiğini ve ilgililerin bu konuda kendilerine yardımcı olmadıklarını söyledi.

Olay yerine gelen AKFEN HES Mühendisi; köylüleri dinlediğini, en kısa sürede köprünün ve yolların üstündeki çamurun yıkanacağını temizleneceğini, köprü ve yol kenarına kaldırım yapılacağını söyledi.

Yetkilinin açıklamalarını dinleyen Kızılkayalılar, konunun takipçisi olacaklarını ve verilen sözlerin tutulmasını beklediklerini söyledi.

1.BÖLÜM

2 BÖLÜM

3. BÖLÜM

4. BÖLÜM

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemeya.com

5519 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Kızılkaya Köyünün Çamurlu Yol İsyanı.. “VİDEO” için 1 yorum

  1. Huriye ÇAVDAR dedi ki:

    SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM GEYVE KENT EVLERİ ÖNÜ İÇİN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNE SÖZ VERMİŞTİNİZ KURBAN BAYRAMINA ÇOK AZ BİR SÜRE KALDI. SÖZÜNÜZÜ TUTMANIZI RİCA EDİYORUZ.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle