Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Kızılay’dan Belpınar’da İftar

Kızılay’dan Köyde İftar…

Sakarya Türk Kızılay’ı Yönetimi, Genel Merkez destekli olarak Geyve İlçesi Belpınar Mahallesinde iftar yemeği düzenledi.

Geyve Merkezine 20 km. uzaklıkta olan ve dar gelirli vatandaşlarımızın yaşadığı Belpınar Mahallesinde düzenlenen iftar yemeğine protokol üyeleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Geyve Türk Kızılay’ı Şb. Bşk. Recep Tosun ve Yön. Kur. Üyesi Sadi Çelik konuklar ile yakından ilgilendi. Sakarya Türk Kızılay’ı İl Bşk. Zahit Tiryaki ve İl Kadın Kolları Bşk. Dr. Şebnem Güleryüz çalışmaları yakından izlediler ve aksaklık olmaması için çaba harcadılar. Vatandaşlara dağıtılmak üzere Genel Merkez tarafından hazırlanan yardım kolileri gençlik kolları tarafından taşındı.

İftar programına; Ahmet İşgüzar (Türk Kızılay Merkez Yön. Kur. Üyesi ve Genel Skr. Yard.), Zahit Tiryaki ( Türk Kızılay Sakarya İl Bşk.), Dr. Şebnem Güleryüz ( Türk Kızılay İl Kadın Kolları Bşk.), Gökhan Korkmaz (Sakarya GİAD Bşk.), Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Emniyet Mdr. Onur İlgün, İlçe Jan. Kom. Yzbş. Raşit Gökhan Civek, Abdullah Özdemir ( AK Parti Geyve İlçe Bşk.),Taraklı Şb. Bşk., Erenler Şb. Bşk., Belpınar Mahallesi Muhtarı Dursun Karasu ve sakinleri katıldı.

Genel Merkez Yön. Kur. Üyesi Ahmet İşgüzar açıklamasında şunları söyledi: ” Şirin Geyve İlçemizin böyle çok güzel bir mahallesinde böyle bir iftar düzenleyen İl Başkanımız ve Yönetimi çok güzel bir şey yapmışlar. Kendilerini takdir ve teşekkür ediyorum. Benim çok sevdiğim iş adamı dostum var İlhan Şahin, bu gecenin sponsoru kendisidir. kendisine çok teşekkür ederim. Halkımızın içinde olmak Kızılay’ın bütününde var. Çünkü Kızılay, bu milletin bağrından çıkan 150 yıllık bir kuruluş. Bu halkımız var ki Kızılay’ımız var. Dünya’nın 40 ülkesinde ramazan ayında yardım dağıtıyoruz. Allah herkesten, hepinizden razı olsun. Böyle bir yerin seçiminde öncü olan kadın kolları başkanımızı, İl yönetimini tebrik ediyorum. Güzel şey başarmışlar.”

Sakarya Türk Kızılay İl Bşk. Zahit Tiryaki şunları söyledi: “Vatandaşlarımızın ramazan ayını tebrik ediyorum. Belpınar Mahallesine ramazan ile ilgili yardım çalışması niyetine girdik, bir vesile oldu ramazanda iftar programı öne çıktı tespit çalışmaları yapıldı, buraya gelince doğru olduğunu gördük. Şehir meydanlarında büyük iftar çadırları kurulmakta ancak bizim gönlümüz burada Anadolu toprağının yoğrulduğu buralarda insanlarımız ile bir araya gelmek, belki de iftar sofralarına oturmamış insanlarımız ile bir araya gelerek aynı sofrayı paylaşmayı arzu ettik. Dünya’nın 40 ülkesinde de bu faaliyetleri yürütüyoruz. Yerelde de insanlarımız unutmuyoruz bizleri destekleyenleri hissediyoruz. Yardımları; veren eli alan elin görmediği bir sistemle yapıyoruz. Bizleri bağrına basan halkımıza da teşekkür ediyorum.”

Sakarya Türk Kızılay’ı İl Kadın Kolları Bşk. Dr. Şebnem Güleryüz kısa açıklamasında: ” Kadın Kolları Gönüllüleri Belpınar Mahallesini ziyaret etme fırsatını bulmuşlar, yapacağımız hayrın yerine en güzel nerede yerine ulaşacağını düşünürken bu mahallede karar kılındı. Harika bir iş yaptığımıza inanıyoruz. vatandaşlarımızın yüzlerindeki ifadeleri görünce mutlu oluyoruz.” Dedi.

İftar sonrasında ev ziyaretleri yapıldı ve yardım kolileri evlere dağıtıldı.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

2978 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle