Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Mayıs 2012 | Ekonomi, Fotoğraflar, Köyler, Manşet, Videolar

Dalları Bastı( mı) Kiraz…

Geyve İlçesinde üretilen meyvelerin başında gelen kirazın, bahçeden sofralara yolculuğu başladı.

Geyve İlçesi Çine Köyünde yaşayan Sami Celep, ürettikleri kirazın hak ettiği fiyattan satılmadığını emeklerini ve masraflarının korunmadığını açıkladı ve’ Bütün aile bahçede çalışıyoruz genede emeğimizin karşılığını alamıyoruz .’ Dedi.


Geyve çine köyü kiraz yetiştiricliği DSCF6250 ile geyvemedya

Aynı köyden Selami Özdin : ‘Daha geride tonlarca kirazımız var, bu gün 1 lira olan fiyat ile gelecekteki ürünlerimizin değerini nasıl koruyacağız bilemiyorum.’ Diyerek duygularını açıkladı.


Geyve Kiraz Yetiştiriciliği DSCF6312 ile geyvemedya

Köy Muhtarı Sezai Şan ise: ‘Yövmiyenin 40 lira olduğu günlerde, 1 liradan kiraz satarak nasıl para kazanacağız, topladığımız kirazı hale götürmek için taksi çağıırıyoruz, daha para kazanmadan harcama yapıyoruz.’ Dedi.


gEYVE çİNE Köyü Kiraz yetiştiricliği DSCF6288 ile geyvemedya

Çevre köylerden üretilen tolarca kirazın, Alifuatpaşa Beldesindeki kiraz haline getirilerek alıcılara sunulmasına başlandı. Hale ulaşan sokaklardaki traktör ve farklı araçların oluşturduğu kuyruklar çevre yollara taştı.

gEYVE kİRAZ yETİŞTİCİLİĞİ DSCF6311 ile geyvemedya

Ürünlerini hale getirenler: ‘ Kirazlarımızı halde satarak bitiremeyiz. Çevre illerde veya ilçelerde küçük işletmecilik yapan pazarcı esnafının buraya gelmelerini önleyen D – 650 yolu üzerindeki hal denetim noktası kalkmadan bizlerin işleri düzelmez.’ Diyerek duygularını ifade ettiler.

gEYVE kİRAZ yETİŞTİCİLİĞİ DSCF6311 ile geyvemedya

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

3129 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle