Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sağlık, Sür Manşet, üst Haberler

KETEM’ den Kanser Taraması…

-erken-teshis-hayat-kurtarir--slogani-ile-ketem-de-taramalar-ucretsizGeyve Belediyesi ve İlçe Sağlık Grup Başkanlığı birlikteliğinde gerçekleştirilen proje ile kadınlara yönelik kanser taraması yaptırılıyor.

Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü KETEM ( Kanser Erkan Tarama ve Eğitim Merkezi ) tarafından ücretsiz “Meme Kanseri”, Rahim Ağzı Kanseri” , “Kalın Barsak Kanseri”  için ücretsiz tarama çalışmaları devam ediyor.

İlçe Sağlık Grup Başkanlığı ile Toplum Sağlığı Merkezine müracaat eden kadınlar , İl Halk sağlığı Müdürlüğü ve Geyve  Belediyesi tarafından hazır tutulan araçlarla Sakarya Kanser Erken Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)’e getirilerek kanser taramasından geçiriliyor. Kanser taramaları yapılan kadınlara hastalık hakkında uyarıcı bilgiler de veriliyor.

Geyve Toplum Sağlığı Merkezi,detaylı bilgi ve ücretsiz tarama için vatandaşlarımızı beklediklerini açıkladı. Yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

”  Son 2 yıl içinde:

*30-69 yaş arası evli bayanlar; SERVİKS (Rahim ağzı) Kanseri erken teşhisi için SMEAR örneği aldınız mı?

*40-69 yaş arası evli bayanlar, MEME kanseri erken teşhisi için MAMOGRAFİ çektirdiniz mi?

*40-69 yaş arası bayanlar ve baylar, KOLON (kalın barsak) kanseri erken teşhisi için GAİTADA Gizli Kan Testi yaptırdınız mı?”

Detaylı bilgi ve ücretsi tarama için sizleri GEYVE TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ’ne bekliyoruz.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2520 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle