Hoşgeldiniz  

Güven HASBAŞ | 18 Ocak 2018 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, YAZARLAR

Keşke

Keşke

Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun haftanın son iş gününde Adalet Bakanlığı’nın ilimizde hayata geçireceği kısa vadede ki projelerini aktardı.

Ferizli’ye üç yeni cezaevi, Hendek’e bölge cezaevi müjdesi verdi. Bölge Adliye ve Adliye binası ile ilgili de açıklamaları oldu Başsavcı Dursun’un…

Keşke Ferizli’ye üç cezaevi yerine farklı bir projenin yapılacağı müjdesini alsaydık.

Ya da Hendek’te eğitim ve sağlıkla ilgili Marmara Bölgesine hitap edecek bir yatırımın müjdesini haberleştirseydik.

Başsavcı Dursun eğitim veya başka bir yatırımla ilgili açıklamalarda bulunamazdı. Kendi alanıyla ilgili yapılacakları paylaştı.

Benim ‘keşke’lerim Başsavcı Dursun’un açıklamalarından sonra depreşti. Başsavcı Dursun’un hiç günahı yok şehrin yatırım fakiri olmasının. Allah’tan Adalet Bakanlığı dört cezaevi yapıyor şehrimize. Yoksa oralarda istihdam edileceklerden de yararlanamayacaktık.

Haklıya hakkını teslim etmek lazım. Otopsi konusunda yapılan çalışmayı alkışlıyorum. İnsanımı iki kere üç kere acı yaşamaktan kurtarıldı. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Keşke İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü’de bizlerle buluşup, eksik doktor kadrolarının tamamlandığını müjdelese… Dillere destan şehir hastanesi inşaatına başlanacağı tarihi verebilseydi. Belki bölgenin en büyük hastanesi diyemez Öğütlü amma hastanenin masal olmaktan öteye geçtiğini duyursaydı…

Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre kocaman bir açıklama yapabilseydi… Öğretmen açığımız kalmadı. Deprem yorgunu okullar diye bir kavram tarih oldu. Derslik sayımız Türkiye ortalamasının çok üzerinde 20 kişilik sınıflarda ders veriyoruz diyebilseydi…

Ulaştırma Bakanlığı’nın şehir içi ulaşamama sorununa el attığını duyurabilseydik keşke…

Gar binasına ulaşamayan tren haberleri yapmaktan kurtulacağımız müjdelenseydi …

Ne bileyim yine Ulaştırma Bakanlığına bağlı projelerden Karasu-Adapazarı tren hattının bittiği hatta Bartın’a kadar uzanacağı söylenen işe başlandığı duyuruluyor olsaydı.

“Bürokratların açıklaması kesmez kamuoyunu. Hem bizi yatmakla suçlayanlar utansın’ diyerek böylesine önemli projeleri Ak Partili vekiller, il başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı ortak basın toplantısı düzenleyip açıklasalar… Keşke!

Marmara Bölgesine hitap edecek okul, hastane, postane vs vs projelerimiz var diyebilse birileri…keşke…

Keşke Hendek Marmara Bölgesi’ne hitap edecek cezaeviyle değil de sanayinin aradığı ara eleman yetiştiren eğitim kompleksiyle anılabilseydi.

Keşke Ferizli cezaevi kenti olmasaydı.

En önemlisi keşke güzel ülkemde bu kadar cezaevine ihtiyaç olmasaydı…

Lafı çok uzatmayalım keşke demeyeceğimiz günler görebilmek umuduyla…

1842 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle