Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Aralık 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Kepekli Camii Muhteşem Görüntüsüyle İbadete Açıldı

Geyve’de restorasyon işlemi tamamlanan tarihi binalar bir bir gün yüzüne çıkmaya başladı.Kepekli Camiindeki restorasyon işlemleri tamamlanarak ibadete açıldı.

Geçmişi ile Sakarya’nın en eski ilçelerinden olan Geyve’de geçmişten günümüze kadar gelebilen ata yadigarı eserlerin restorasyon çalışmaları son dönemde hız kazandı. Geçtiğimiz hafta restorasyon ihalesi yapılan Elvanbey İmaretinden sonra yaklaşık 1 senedir restorasyon çalışması devam eden Cami kebir Mahallesindeki Kepekli Camisinin de restorasyon çalışması tamamlandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğünce yapılan restorasyon çalışmasında cami duvarı etrafında sıva kaldırılarak taş duvar meydana çıkarıldı. Çatısı ile minaresi orijinal hale getirilen ve iç bölümlerin halıları serilen Kepekli Camisinde gece için led aydınlatma yapıldı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; “Tarihi Kepekli Camiimizin restorasyon çalışmaları tamamlanmış olup, ibadete açılmıştır. İlçemize hayırlı olsun. Bu projede büyük emeği olan başta Ak Parti Sakarya milletvekilimiz değerli abim Sayın Şaban Dişli ve diğer milletvekillerimize, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne, Vakıflar Bursa Eski Bölge Müdürü ve şimdi Vakıflar İstanbul Bölge Müdürü olan Sayın Mürsel Sarı ’ya ilçem adına teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

3353 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle