Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Mayıs 2012 | Eğitim, Gündem, Manşet

Kazımpaşa İlköğretim Okulu Gezi ve Tanıtma Kulubü müze gezisi düzenledi.

Kulüp öğretmeni Okul Müdürü Remzi Şengül ve Hayrettin Çilingir eşliğinde, kulüp öğrencileri Alifuatpaşa’daki Kuvay-ı Milliye müzesini gezdiler. Gezi süresince bir hayli etkilenen öğrenciler, dedelerinin nasıl kurtuluş savaşı mücadelesi verdğini tarihi kanıtlarla birebir gördüler. Zorluklara karşın verilen mücadelenin ne kadar kutsal olduğunu bir kez daha anlayan öğrenciler, atalarına ne kadar minnettar olduklarını tekrar yinelediler. Özellikle el çizmesi haritalar ve krokiler, Atatğrk’ün el yazısı ile yazdığı yazılar, El yapması bayrak öğrencileri çok duygulandırdı.

Okul Müdürü Remzi Şengül: “Böyle gezileri sık sık yapmayı düşünüyoruz. Bu tür geziler ders kitaplarındaki yazıların gerçeğe dönüşmesidir. Yaşayarak öğrenmeye birebir örnektir. Tarihimizi unutmamak için, bazı şeyleri tekrar hatırlayabilmek için yararlı bir gezi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Kulüp Öğretmeni Hayrettin Çilingir: ” Kulüp olarak düzenlediğimiz bu gezi amacına fazlasıyla ulaşmıştır. Öğrencilerimiz tarihimizi yaşayan kanıtlarıyla görmüş oldular. Kulüp olarak, inşallah böyle gezilerimiz devam edecektir.” dedi.

Gezinin devamında Ali Fuat Cebesoy’un mezarı ziyaret edildi ve sonra nehir kenarındaki çay bahçesinde öğrencilerle çay içilerek geziye son verildi.

Recep ESER-Geyvemedya.com

3046 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Kazımpaşa İÖO’ndan Kuvay-i Milliye Müzesi Gezisi için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER4054 dedi ki:

    Okul müdürmüze,öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim.Bir tarihi yeri ve geçmişi canlı olarak dimdik ayakta tutan müze, geçmişten geleceğe bir köprüyü gezerek ve görerek yaşamışlardır.Tarihine sahip çıkan milletler geçmişte yaşanan hatalara ve yanlışlara bir daha düşmezler.Yaşanmış tarih ibretlerle doludur.Gezerken bile ders alınmalıdır.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle