Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Ocak 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Kaymakam Memiş’ten Sera Ziyareti

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, “Genç Çiftçi Projesi “Kapsamında Kurulan Seralarda İncelemede Bulundu.

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Safibey ve Bozören Mahallelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Genç Çiftçi Projesi kapsamında sağlanan desteklemeler ile kurulan seralarda incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde ova köylerimizdeki kereviz, mor lahana, karnabahar ve ıspanak bahçelerini de gezen Kaymakam Memiş; üretimde karşılaşılan sorunlar, verimlilik ve kalite konusunda çiftçilerimizden bilgi aldı. Kaymakam Memiş, Bozören Mahallesi kahvehanesine de uğrayarak çiftçilerle sohbet etti ve çiftçilerimizin üretimde ve pazarlamada karşılaştıkları sorunlarla ilgili bilgi aldı.

Kaymakam İlyas Memiş’in genç çiftçi projesi kapsamındaki sera ve çiftçileri ziyaretine ilçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Saban’da eşlik etti.

Genç Çiftçi Projesi kapsamında İlçemizde seracılık alanında yıllar itibariyle; 2016 yılında 7, 2017 yılında 7, 2018 yılında ise 10 çiftçimiz hibe desteği alarak toplamda 24 adet sera kuruldu.

Ayrıca 2016, 2017 ve 2018 yıllarında bitkisel üretim alanında 5 kişiye, hayvancılık alanında ise 65 kişiye hibe desteği verilmiştir. Proje için İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne her yılın Mart ve Nisan aylarında şahsen yapılacak başvurularda, 18-40 yaş aralığında olmak, sosyal güvencesi olmamak ve örgün eğitim gören öğrenci olmamak şartları aranmaktadır.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1297 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle