Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Aralık 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler

Vakıfa İki Üye…

geyve-sydv-toplantisi- (9)Geyve İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyetine yeni iki üye seçimi, Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıyı; İlçe Kaymakamı İlyas Memiş ve Yazı İşleri Müdürü Atilla Vardar yönetti.

Toplantıya; İlçe Jandarma Garnizon Komutanı J. Üstğm. R. Gökhan Civek, İlçe Polis Merkezi Amiri Komiser Emre Gümüş, İlçe Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu, İlçe Tarım Müdürü Hamdi Yel, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Canbal ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını İlçe Kaymakamı İlyas Memiş yaptı. Kaymakam Memiş konuşmasında şunları söyledi: ” İlçede göreve başlayalı yaklaşık 4 ay oldu. Bu vesile ile de sizlerle topluca bir araya gelmiş olduk. Vakıfta geçmiş dönemlerde görev yapmış muhtarlarımıza teşekkür ediyorum, yeni seçilecek muhtar arkadaşlara da başarılar diliyorum. Toplantıya katılan daire amirleri sizlere konularında bilgiler verecekler, sizler de sorunlarınızı onlara aktarabilirsiniz. Muhtarlarımız, seçildikleri mahallelerde devletimizi temsil eden yetkili kişilerdir. Mahallelerinizde yaşayan yoksul vatandaşlarımızın bizlere ulaşması veya bizlerin onlara ulaşması kolay değil. Muhtarlarımızın en önemli görevlerinden birisi de, devletimizin imkanlarının vakıf kanalıyla fakir vatandaşlarımıza ulaşmasının sağlanmasıdır. Devletimiz bir çok konularda mağdur vatandaşlarımıza yardım yollamaktadır. Resmi kurumların görevleri gereği vatandaşlarımıza ulaşmaları konularında sizlere de görev düşmektedir. “

Toplantıya katılan kurum yöneticileri, sıra ile söz alarak muhtarlara bilgiler verdi ve yöneltilen soruları cevapladı.

Geyve Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu şu bilgileri verdi: “Geyve ormanlarını oluşturan türler yangına hassas olanlardır. Geçmiş yıllarda meydana gelen yangınlarda ortalama 50 hektar alan zarar görmekte idi. 2015 yazında hemen hemen bizleri üzen hiç orman yangını olmadı. Köylerimizde tarafımızdan dağıtılan 16 su tankerlerimiz var. Bunların bakımının yapılmış olarak kullanıma hazır durumda olmaları lazım. Acil durumlarda 177 hattını arayın, bizlere ulaşamaya bilirsiniz. Arazide olabiliriz. Yangın çıkışlarında temel faktör insan. Bahçe temizlikleri çok dikkat gerektirir.”

İlçe Jandarma Garnizon Komutanı J. Üstğm. R. Gökhan Civelek kısa konuşmasında: “Konularımız gereği muhtarlarımıza kısa sürede ulaşabiliyoruz. Şu an açıklayabileceğim bir konumuz yoktur.” Dedi.

İlçe Polis Merkezi Amiri Komiser Emre Gümüş konuşmasında şunları söyledi: ” İlçemizde son günlerde görülen en önemli konu dolandırıcılık olayıdır. Bu konularda bizlerin tek tek vatandaşlarımıza ulaşarak bilgi vermemizin imkanı yok. Birlikte hareket etmemiz lazım. 25 bin kişilik bir alana bakıyoruz. Resmi görev taşıyanların hiç biri vatandaşlardan telefon ile para istemez. Toplum Destekli Polis diye bir uygulamamız var. Suç ile mücadelede toplumun desteğini almaya çalışıyoruz. Sizlerde bizlere bu konuda yardımcı olun. Sizlere ulaşan konularda 155 polis imdat’a ulaştırın.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Canbal konuşmasında şu bilgileri verdi: “İlçemizde çeşitli okullarda eğitim gören 10 bin öğrenci var. 2015 yılında öğrencilerimiz çok başarılı oldular. Onların bu başarılarında herkesin, hepimizin payı var. Geyve İlçesi, Sakarya İlinin 16 ilçesi içinde 2. sırada yer aldı. Bu çok önemli bir başarı. Her gün 1500 öğrenciyi evlerinden okullarına taşıyoruz. Mahallelerde eğitim veren okullarımız var, onlara bizler ulaşamayabiliriz, onların en önemli destekçileri sizlersiniz. Köylerimizde 45 civarında kapatılmış okullarımız var. Onlar sizlere emanet. Eksikliklerini gidererek kullanabilirsiniz. Köy tüzel kişiliği ortadan kalktığı için belediye ile muhatap olabilirsiniz.”

İlçe Tarım Müdürü Hamdi Yel konuşmasında: ” İlimizde şap hastalığı var. İlimizde; Erenler, Karapürçek, Akyazı İlçelerinde ve komşu Osmaneli İlçesinde şap hastalığı var. Hayvan sahipleri ve hayvan alımı yapanlar dikkatli olsunlar. Hızlı bir yayılma gösteriyor. Şap Enstitüsü hızla aşı üretimi yapmaya başladı. Yurt genelinde bir salgın olduğundan aşı yetmeyebiliyor. Önümüzdeki günlerde bu sıkıntı ortadan kalkacak ve aşılamaya başlayacağız. 1 Ocak 2016 dan itibaren fındık destek çalışmalarına başlayacağız. 1 nisan 2016 ya kadar başvurular yapılacak. Ahırların ilçalanması için müdürlüğümüzde bol miktarda solüsyon bulunmakta, talepleri karşılarız.” Dedi.

İlçe Vakıf görevlisi Fatih Bodur, vakıf çalışmaları ile ilgili olarak muhtarlara açıklamalarda bulundu.

Konuşmaların sonunda, muhtarlar konuşma yapan Kurum Yöneticilerine mahalleleri ile ilgili sorunlar ile ilgili sorular yöneltti ve ilgili yönetici de cevaplandırdı.

İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği için aday olan; G.S.Pş. Mahallesi Muhtarı Şaban Okuş ve Umurbey Mahallesi Muhtarı Osman Önal oy birliği ile seçildi. Mütevelli Heyet bir yıllığına seçilmekte ve görev yapmakta.

Namık Cihan-Geyvemedya.com

geyve-sydv-toplantisi- (12)

1484 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle