Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Aralık 2011 | Geyve, Manşet, Sakarya

İlçemiz Kaymakamı İdris Akbıyık ve diğer ilçe Kaymakamları Rüstem Keleş’in konuğu olarak SASKİ’deydi.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) üst yönetimi kaymakamlar ile bir araya geldi. Adapazarı Kaymakamı Akın Yılmaz, Serdivan Kaymakamı Fahri Keser, Arifiye Kaymakamı Birol Kurubal, Ferizli Kaymakamı Orhan Çiftçi, Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, Kaynarca Kaymakamı Doğan Kemelek, Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Pamukova Kaymakamı Tuncay Dursun, Karapürçek Kaymakamı Haktan Gökçekuyu’nun katıldığı toplantıda SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, SASKİ tarafından gerçekleştirilen yatırımları anlattı.

Gelecek odaklı projeler

Sakarya’da 227 bin 510 aboneye hizmet verdiklerini kaydeden Rüstem Keleş, “143 bin 636 hektarlık alanda hizmet veriyoruz. 2014 yılına kadar çıkması beklenen yasa ile de Sakarya il sınırlarının tamamına hizmet götüreceğiz. Şimdiden çalışmalarımızı, projelerimizi il sınırlarının tamamını kapsayacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Özellikle 2050 yılını baz aldığımız projeksiyona göre gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla birçok Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin örnek aldığı bir idare konumuna geldik” dedi.

Enerjide büyük tasarruflar

SASKİ tarafından yapımı devam eden HES ve Akçay Barajı’na ilişkin bilgiler veren Rüstem Keleş, “Suyun güvenli bir şekilde transferini sağlamak içincoğrafi yapı itibariyle yüksek miktarlarda enerji tüketimimiz oluyor. Bu tüketimi karşılamak ve bu alana yapılan masrafın yatırıma dönüşmesi amacıyla başladığımız Hidroelektrik Santrali ve Akçay Baraj projelerimiz uzun yıllar Sakarya’ya önemli katma değerler sağlayacak. Santralimiz ile enerji üretirken, Akçay Barajı ile de suyu doğal akışı ile transfer ederek enerji noktasında önemli tasarruflar sağlamış olacağız” diye konuştu.

Kaymakamlardan teşekkür


Kaymakamlar ile bir araya gelerek iletişim ve koordinasyonu güçlendirmek istediklerini belirten Rüstem Keleş, daha sonra kaymakamların projelere ilişkin sorularını yanıtladı. İlk defa resmi bir kurumun faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptığını kaydeden Kaymakamlar, “Sakarya’da bu kadar etkin ve birçok ilçede yatırımları olan bir devlet kurumunun bizleri davet ederek bilgilendirmesi çok memnuniyet verici. Bu toplantıda SASKİ’nin büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini müşahede etme fırsatı yakaladık. Bu imkânı sağladığı için tüm SASKİ yöneticilerine teşekkür ederiz” dediler.


1481 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle