Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Kasım 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Kaymakam İdris Akbıyık Aydınlar Köyünde.

geyve kaymakamı idris akbıyıkın aydınlar köyü ziyareti (3)Geyve Kaymakamlığının düzenlediği “BİR KİTAP BİR İNSAN” Değerler Eğitimi kampanyası sürüyor.İlçemiz Kaymakamı İdris Akbıyık, devam eden kampanya çerçevesinde Aydınlar Köyünü ziyaret etti.

Aydınlar Köyü Konuklarını Ağırladı…

Ziyarete, Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Gaznizon Komutanı J.Yzbş. Lütfü Varol, Müftü Ali Erhun, Özel İdare Müdürü Resul Şenel, Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant’tan oluşan heyet katıldı.

Aydınlar Köyü Muhtarı Şaban Tetik, Köy İmamı Zekeriya Kaya ve köylüler konuklarını köyün girişinde karşıladı.

Konuk Heyet önce, Köy İmamı Zekeriya Kaya’nın  “Kitap – 1 İnsan Projesi” kapsamında okuma odasına çevirdiği Köy Camiinin odasını ziyaret etti. Kaymakam İdris Akbıyık ve beraberindekiler İlçeden getirdikleri kitapları, okuma odasında ödevlerini yapan öğrencilere dağıttı.

Heyet daha sonra Aydınlar Köyü Konağına geçerek sohbett etti. Köylüler konuklarına kendi ürettiklerinden yaptıkları yiyecekleri ikram etti.

Kaymakam İdris Akbıyık Köy Konağında yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “İlçe çapında başlatılan 1 Kitap – 1 İnsan Projesi kapsamında toplam 68.000 TL değerinde kitap alındı ve öğrencilere dağıtıldı. Tüm öğrencilerimiz kitap okuyor daha sonra okuduğu kitabı velisine okutuyor. Projemize Aydınlar Köyü de destek veriyor teşekkür ediyorum. Önemli olan farkın dalık yaratmaktı, insanlarımızın vatandaşlarımızın kitap okumasını sağlamaktı. Öğrencilerimiz kitap okuyor, bu ilgi ile farkındalık oluştu. Öğretmenlerimizin, İmamlarımızın ve Muhtarlarımızın katkıları elbette var hepsine teşekkür ederim. Aydınlar Köyümüz de cami içinde okuma odası oluşturarak kampanyamıza destek verdi. Kendilerine teşekkür ederim.”

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

3103 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle