Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mayıs 2011 | Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Röportajlar

KAYA’DAN GEYVEMEDYA’YA TEBRİK…

Türkiye’nin geleceğinin internet medyasında olduğunu söyleyen Belediye Başkanımız Murat KAYA ilçede yeni hizmete giren www.geyvemedya.com yerel haber sitesine başarı dileklerinde bulundu.

Günümüzde yerel basın, tüm basın organları içerisinde ayrı ve özel bir yere sahiptir. Yerel basın, teknolojiyi en son takip eden, yetişmiş ve işin uzmanı elamana en az sahip olan basın organıdır.

Sadece okuyucusu için değil, yayınlandığı bölgedeki resmi ve kurum ile kuruluşların da yakından takip ettiği, dikkate aldığı yerel basının, ulusal hatta uluslar arası ölçekte yayın yapan basın organlarıyla benzer sorunları olduğu gibi, yerel olmasından ve içinde bulunduğu coğrafyadan da kaynaklanan sorunları bulunmaktadır.

Bilindiği gibi yerel basın yörenin en önemli toplumsal iletişim kurumları sayılmaktadır. Milli mücadele yıllarından bu yana Anadolu basını toplumsal konularda duyarlılık göstermiş, toplumda umutsuzluğun karşısına mücadeleyi koyan bir tavrın varlığına ilişkin farkındalık yaratmış hedef ve amaçların ortaklaşmasında görev almıştır. Günümüzde de ait olunan yere ilişkin duyarlılık varlığını koruduğu sürece yerel basın da varlığını, gerekliliğini ve önemini koruyacaktır. Ortak çıkarlar, beklentiler, sorunlar söz konusu olduğunda yöresel ve yerel olan önem kazanmakta yöreyi oluşturan bireyler arasında iletişimin ve ortak bir bilincin oluşmasında yerel basına önemli görevler düşmektedir.

Kısacası burada en önemlisi İnternet medyasının yaygınlaşmasıyla beraber, tüm Geyveli hemşerilerimizin teknolojik gelişmelerden haberdar olup, bu konular hakkında fikir istişaresi yapabilmeleridir. Yerel basının  artık  geçmişe oranla oldukça gelişmiş olup, ”Yerel basın geliştikçe ve tirajları arttıkça Türkiye’de; demokrasi, özgür basın ve haberciliğin de gelişeceğini göreceğiz” diyen Belediye Başkanımız Murat KAYA  yeni vizyonu ile Geyve’mize muhakkak katkıları olacak www.geyvemedya.com sitesinin oluşumu ve yayın hayatı süresince  yönetici ve editörlerine başarılar diliyorum, dedi.

1814 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Başkan Kaya’dan geyvemedya.com’a tebrik için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Habercilik bir beldenin gelişmesinde motor gücünü oluşturur.Habercilik doğru ve dürüst yapılırsa güvenirliliğini artırır.Belediye başkanınının fikirleri ve olumlu düşünceleri, izlenimlerinin takdiridir.Kendisinin çalışmalarını dikkatle izliyor ve yatırımlarını takdir ediyorum.Yeni projelerini ve suprizlerini bekliyoruz.Yatırımlar Geyvenin yapısını ve çehresini değiştireceklerdir.Geyvenin çekim gücü ile gelenler bir daha ayrılamıyorlar.Yatırımlarla her bir birim insanlar ev alarak iyice kök salıyorlar.Her yatırım Geyvenin gelecegine bir harç atmadır.Tüm Geyve için çalışanlara binlerce teşekkür ederim.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle