Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Şubat 2012 | Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık

Kas Erimesi Hastası Olan Cihan Sürmeli Yardım Bekliyor…

Geyve İlçesi Orhaniye Mahallesi Erzurum Sokakta yaşayan; Cesim Sürmeli (38) ve Zübeyde Sürmeli (34 ) çifti kas erimesi hastası olan  çocukları Cihan Sürmeli  (18) için yardımseverlerin desteğini bekliyor.

Anne Zübeyde Sürmeli şu bilgileri verdi: ‘Benim ve eşimin babaları amca çocukları. Yapılan tahlillerde her hangi bir hastalık bulunamadı, fakat bu güne kadar Kenan – Eyüphan – Cansel – Tuncay adındaki çocuklarım 1 yaşına gelmeden yüksek ateş sonucu öldüler, Ezgi adındaki kızım Lösemiden öldü. Ona ilik verebilceği ümidi ile çocuklarımız oldu fakat, yoksulluktan gerekli müdahaleyi yaptıramadık, gözlerimizin önünde öldü, bir şey yapamadık.’

Baba Cesim Sürmeli bu konuda şunları söyledi: ‘ 5 çocuğumuzu kaybettik, yaşayan 4 çocuğumuz var. Cihan (18) Açık Öğretim Lisesine kayıt ettirmek zorunda kaldım. Kas erimesi hastası, kendi başına hareket edemiyor. Okula gitmesi sorun olduğu için açık öğretim lisesi 1. Sınıfa kayıt ettirdik. Önce Erzurum’da daha sonra Ankara Hacettepe Hastanesinde muayene ettirdik. Hep aynı teşhis; Kas Erimesi. Ne yapacağımı şaşırdım. Çok masraflı bir tedavi süreci var. Diğer çocuklarım: Nuray (13) Geyve İÖO öğrencisi, Bayram (8) Geyve İÖO öğrencisi, Nazlıhan(4). İnşaatlarda iş bulursam çalışıyorum. İşsizlik ayrı bir dert. Bizlere ne olur yardım edin, çok zor durumdayız. Kaymakamlık Yardımlaşma Fonundan yardım ediyorlar tabiki, kömürümüzü verdiler sağ olsunlar fakat bir sürü sorunumuz var şaşırdık kaldık.’

Çocuklar ölen kardeşlerinin fotoğraflarını ellerinden düşürmüyorlar. Anne Zübeyde Sürmeli teselliyi Nazlıhan’ın saçlarını tarayarak buluyor.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

2670 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle