Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Ocak 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Kariyer Günlerinde Kaymakam’ı Dinlediler

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş Kariyer Günleri Kapsamında Geyve Anadolu Lisesi öğrencileriyle biraraya geldi.

Kaymakam İlyas Memiş “Kariyer Günleri” kapsamında Geyve Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri ile biraraya geldi.

Okul Müdürü Ahmet AKKUŞ’un açış konuşmasını yaptığı söyleşi programında Kaymakam Memiş mülki idare amirliği mesleği ve iyi insan olmanın gereklerine değindi.

Kaymakam İlyas Memiş; kaymakamlık mesleği, kaymakamın görevleri, il ve ilçelerin idari yapısı, kaymakamlık mesleğini seçmek için öğrencilerin üniversitelerin hangi bölümlerinden mezun olmaları, hangi sınavlarda başarı göstermeleri gerektiği ve kaymakam olabilme süreci hakkında bilgi verdikten sonra, insanın kim olduğu, önemi, yaratılmışların en üstünü olma özellikleri, meleklerden ve diğer canlılardan farkı, Allah’ın insanı yaratmasındaki hikmetleri, iyi, erdemli, saygın ve başarılı bir insanın özellikleri hakkında sohbette bulundu. Öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan Kaymakamımız öğrencilere kendisini ilgiyle dinledikleri için teşekkür etti.

Program; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, okul müdürü, öğretmenler ve okulun 12. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1525 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle