Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Kasım 2014 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Spor

KARATE, Geyve’nin yüz akı…..

zeynepGeyve ilçesinin ismini sosyal ve sportif alanda en iyi şekilde duyuran spor branşı tartışmasız Karate.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile yapılan iller arası karate lig müsabakaları geçtiğimiz Pazar günü Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma müsabakaları adı altındaSerdivan Sakarya Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Müsabakalara Bursa, İstanbul, Tekirdağ, Düzce, Bolu, Eskişehir, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Kocaeli illeri katılırken bu illerden gelen 800 civarında sporcu dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti.Açılış töreninde geçtiğimiz Türkiye karate federasyonu tarafından Cumartesi ve Pazar günü lig maçları ile birlikte yapılan Karate eğitim seminerinde eğitimci olan ve karate sporuna emek vermiş Hakan Alpay, Yılmaz Destegül, Ertan Tunç ve +84 kg’da bir kez daha Dünya Şampiyonu olan Enes Erkan’a şilt takdim edildi. Şiltler ve dereceye giren sporculara ödüllerini İl Müdürü Salih Koşu, Karate Federasyonu Başkan Vekili MeydanKobaş, Spor Şube Müdürü Bülent Kasım, Karate federasyonu il temsilcisi Aykut Duman ve Dünya Şampiyonu Enes Erkan verdi.

Avrupa Dünya Hakemi ve Teknik direktör Uğur Kobaş, Memduh Sakarya, Yaşar Ordu “ Maça giren sporcularımız önceki katılımlara göre biraz azdı. O yüzden madalya sayımız bu maçta düştü. Bir sonraki maçta sporcularımızın daha başarılı olacağına inanıyoruz. Dedi

Şampiyon olan sporcularımız:

Oğuzhan Çakmak

Yasin Arıkan

Batuhan Arıkan

 

İkinci olan sporcularımız:

Rabianur Güler

Beyza Sonay

Aslınur Mutluay

 

Üçüncü olan sporcularımız:

Metehan Ayözen

Emirhan Uygun

Okan Kobaş

Burak Özer

Zeynep Tutku Tunç

Ercan Oruç

3001 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle