Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mart 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, üst Haberler

Karasakal Geyvelilerle Buluştu…

APEK Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya ve Sakarya’daki Geyveli işadamlarıyla birlikte kaynaşma ve istişare toplantısı yaptı.

Kooperatif Müdürü Kamil Özmen’in de hazır bulunduğu toplantıya Geyve Emniyet Müdürü, Geyve Tarım İlçe Müdürü, Geyve Ziraat Odası Başkanı, Geyve Sulama Birliği Başkanı, ASKF Yönetim Kurulu Üyesi, TÜMSİAD Başkanı,ve Sakarya’daki Geyveli işadamları katıldı.

Toplantıya katılan iş adamları ve Geyve’den gelen kurum yöneticileri toplantıda kendilerini tanıtarak faaliyetleri konusunda bilgiler verdi.

APEK Başkanı Karasakal, Kooperatif faaliyetleri hakkında bilgiler verdi ve Kooperatif olarak Geyve Bölgesindeki çiftçilerimiz için neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya konuşmasında özetle şunları söyledi: ” Geyveli iş adamları ile birlikte olmak çok güzel, bu tablo çok hoşuma gitti. Sakarya da belli makamlarda Geyveli arkadaşlarımız var. Bu günlere kolay gelinmiyor, kolay da olmuyor. Her geçen gün sayımız artıyor. Geyve’ye yönelik bakış açısını kıracağız. Manav kelimesinin hor görülmesine karşı çıkmış bir kardeşinizim. Kendi ayaklarımızın üstünde durabileceğimizi, Geyve’nin eski Geyve olmadığını herkese göstereceğiz. Faaliyetlerimizi arttıracağız, Geyve’nin lobisi böyle gelişir. Sakarya’dan yönelen bakış açısını asla kabul etmiyorum. Biz Geyveliyiz, Osmanlının kurucusu olanlarız, Sakarya’nın kıblesiyiz ve daha iyi yerlerde olacağız. Bir birimize destek vereceğiz. İlçeleri sürükleyen güçler vardır. Her ilçe kendi adı ile anılmalıdır. Türkiye de ayva dediniz mi ayva akla geliyor. Bu ilçenin tanıtımıdır. Ürettiğimiz ürünlerle, ilçemizin adını Türkiye’ye nokta nokta nakşedeceğiz. Hep beraber çalışacağız.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

 

2561 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle