Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Haziran 2011 | Dünya, Gündem, Köyler, Manşet

Taraklı Karagöl Yaylasında Bir Dünya Güzeli!

Sakarya’nın yüzü olarak anılan Dünya Güzeli Almedi Abazi Karagöl Yaylası’na bayıldı

Şaban Mergül tarafından önce EMİTT Fuarı Bilgilendirme Toplantısına ardından da Sakarya Turizm Platformu Ödül Törenine ve Son olarak ta Taraklı 1. Kamp Ve Karavancılar Festivali’ne getirilen Arnavut asıllı Miss Globe 2008 Dünya Güzeli karavancılarla birlikte çıktıkları Karagöl Yaylasında adeta büyülendi.

Henüz 16 yaşına yeni girdiği sırada Dünya güzeli seçilen ve şu sıralarda 18 yaşını bitirmek üzere olan Almeda Abazi ailesinin işi gereği 2 seneye yakın bir süredir İstanbul’da yaşıyor. Türkiye’de ve özellikle Sakarya’da gördüğü ilgi karşısında Türk vatandaşı olmaya ve “Sakarya’nın sadece yüzü değil Sakarya’nın kızı da olmak istiyorum”  diyen Dünya Güzeli ailesi ile birlikte geldiği taraklı da unvanına yakışır bir şekilde karşılandı.

Karavancılar festivali kapsamı içinde Türk Bayrağı ile çıktığı defile finalinde de büyük alkış alan Abazi Taraklı’da kaldığı süre içinde adeta bir karavancı gibi gece yakılan ateş etrafında da oturmuştu. Karavancılarla birlikte çıktığı Karagöl Yaylasında adeta tekrar çocukluğunu yaşayan Kraliçe Şaban Mergül’e “İyi ki beni buralara getirmişsin” dedi. Abazi seçimlerden sonra Türk vatandaşı olmak için tekrar Sakarya’ya gelerek Sakarya Valiliği’ne müracaatını yapacak.

KAYNAK:http://www.yasayansakarya.com

6086 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle