Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Temmuz 2012 | Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Karaçay Deresi 2. Etap Islah projesi İhaleye Çıkıyor.

2.Etap başlıyor

Geyve Belediyesi yıllarca ilçe içerisinden geçen ve kötü bir görünüme sahip olan Karaçay Deresi Islah çalışmalarının ilk bölümünü tamamlandıktan sonra 2. Etap çalışmaları için ihaleye çıkıyor.

Milletvekili Dişli’ye Teşekkür

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; göreve geldiğimiz günden itibaren gündeme aldığımız ve  takip ettiğimiz Karaçay Deresi Projesinin  devam edecek 2. Etap  kısmı için   Sakarya Milletvekilimiz Sayın Şaban Dişli’nin büyük katkılarıyla ihaleye çıkıyoruz, dedi.

Karaçay deresinin 2. Etap çalışmaları Karaçay deresi Köprüsünden başlayarak Doğantepe Köprüsüne kadar olan kısmı kapsayacak.

6279 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Karaçay Deresi 2. Etap Islah Projesi İhaleye Çıkıyor. için 13 Yorum

 1. misafir dedi ki:

  DERE YATAĞI DARALIYOR FARKINDASINIZ DEĞİLMİ. YARIN SAMSUNA DÖNMEYİN.ŞÖYLE BİR GEÇMİŞTE OLAN TAŞKINLARINIZA BAKIN.SONRA KİMSE GÖZ YAŞI DÖKMESİN. HAA BİRDE YAPTIĞINIZ DUVARLAR ASKIDA KALMAYA BAŞLADI.BUNLARI FAZLA YÜKSEK OLMAYAN TEMEL SEVİYESİNİ 20 CM GEÇEN YÜKSEKLİKTEKİ BEND LERLE BAĞLAYIN DERENİN MALZEMESİ SAKARYAYA GİTTİKÇE GÖÇECEKLER YOKSA.BEN TENKİT DEĞİL UYARDIM SİZLERİ.ESER GÜZEL BAZI NOKSANLAR CAN YAKAR.

  • ADNAN DİNÇER dedi ki:

   Teşekkürler. Sizler gibi duyarlı insanların her zaman düşüncelerine ve önerilerine ihtiyaç var.Bizler engin görüşlü ve cesur insanlara sayğı duyarız.Sizlerle bu ülke muhteşem bir neslin gelmesine vesile olacaktır.Doğruları yeri ve zamanı geldikçe söyleyeceksin.Tüm açık yürekli insanlara sonsuz saygılar dilerim.Dostlara selamlar.

 2. berkakca@windowslive.com dedi ki:

  bunlar ancak insanlarının uc bes cay sattığı yerleri yıkar sadece derenın goruntusu bozxulmasın dıye..3 5 senelık hesaplar yapmayın gün olur devran doner herseyın hesabını sıze soracaklar unutmayın

 3. mühendis dedi ki:

  Önceki mail atarak önerilerini dile getiren kardeşime teşekkür ediyorum, bir mühendis olarak yapılan dere ıslah projesinin eksiği çoktur, ve sel baskınına davetiye çıkartacak bir şekilde projejisi yapılmıştır, dere eni genişletileceği yerde daraltılmış suyun akış hızı büyütülmüş, suyun ivmesinden çıkacak su hareketi büyütülmüş ve bir samsun faciasını maalesef geyvede görebiliriz, ve güzargah boyunca ve köprü üzerinde küçük çocukların düşmesini engelliyecek bir güvenlikte alınmamıştır, gerekli mercilere geyve medya aracılığı ile sunarım, geyve belediyesi biraz teknik mühendislik birimlerini çalıştırsın veya teknik yardım alsın lütfen…

  • ADNAN DİNÇER dedi ki:

   Hakkın ve haklının yanında olmak erdemliliktir.Bir mühendis olarak kutluyor ve güzel eserlere imza atacağınıza inancım sonsuzdur.Ne çektik ise bilgisiz ve çıkarları için çalışan insanlar nedeni ile bu hallere geldik.Güzel ve mutlu günler yakındır.Yeterki bizler dürüst olalım.Hakkı ve haklıyı savunalım.Dürüst insan her zaman kazanır ve başarır.Bu da zaman demektir.Bu ülke kendiliğinden bu hale gelmedi.EN DERİN SAYGILARIMLA.

 4. Çetin Sucu dedi ki:

  maşallah ne çok biliyorsunuz…

 5. Yılmaz dedi ki:

  Mühendis rumuzlu arkadaş ne kadar çok bilgisi varmıştı bu konuda..
  Doğrusu madem bu kadar ilçesini köyünü seven bir arkadaş niye ismini ön plana çıkararak yardımcı olmaya çalışmıyor madem..
  Önemli olan herkesin kendi teknik bilgisini sunarak ortak bir fikirde buluşmaktır.
  Sadece kapalı kapılar ardından haber sitelerinden ismini saklayarak olmuyor bu işler Mühendis bey…

 6. Çetin Sucu dedi ki:

  eeee boş boş kim konuşacak. 🙂 mühendis nickli zatı muhterem sonbahar yağmurları yağmaya başladığında bu dere taşar diye yorum yapmıştı taşmadı 🙂 çok kar yağdığında taşar dedi gene taşmadı, ne var ki karlar eridiğinde taşar dedi gene taşmadı 🙂 bu tam mühendis çıktı 🙂

 7. misafir dedi ki:

  BAZI YORUMLARDA İSMİN YAZILMAMASI UYGUNDUR( TENKİT) DEMİYORUM .MÜHENDİS RUMUZLU ARKADAŞTA ADINI YAZMAMIŞ İYİ YAPMIŞ GEYVE DE HERKES BİRBİRİNİ TANIR,İNSAN DOĞASI KARŞISINDAKİ İNSANIN DOĞRUYU SÖYLEDİĞİ BİLDİĞİ HALDE O DOĞRULARI ISRARLA KABULLENEMEDİĞİMİZ HALLER OLUR .
  İSİM YAZMAMAK ORTAYA ATILAN EKSİKLİKLERİN ANONİM OLARAK HEP BERABERCE BENİMSENMESİ İÇİNDİR. BEN BU YÜZDEN OLUMLU OLUMSUZ FİKİR BEYAN EDEN HER KİM OLURSA İSİM VERMEDEN YAZI YAZMASINI DUĞRU BULUYORUM EĞER SUÇ UNSURU VARSA YAZILARDA IP KAYITLARINDAN SAVCILIKÇA SUÇLULAR BULUNUR.BU HABERE KATKI SAĞLIYAN HEMŞEHRİLERİMİZE TEŞEKKÜRLER.

 8. majesteleri dedi ki:

  karaçay yatağında okullar ve evler yapıldı.yarın bir gün sel olursa nolacak,mühendis olmaya gerek yok.onlarca insan sele kapılır ölürse bunun hesabını kim verecek.Allah vere de okulların açık olduğu gün sel olmasa,yoksa yüzlerce öğrenci sele kapılır.bunları söylemek için müneccim olmaya gerek yok.

 9. Çetin Sucu dedi ki:

  aha bi mühendis daha 🙂

 10. hakan dedi ki:

  dere yatağını ıslah ederken yıllar önceki baskınlar göz önüne alınmalı.daha önce şu çukurdan geçemediğimiz yollar bir an önce ıslah edilmeli ben bir lastik feda ettim aracım da dökülmeye başladı.bu çukurlarla yaşamak mecburiyetindemiyiz.Servigili başkanımız bu konu ile ilgilenmezse geyve de konuşulanlara göre bidahaki şeçimde işi epey zor olacak

 11. fatih dedi ki:

  yollara bakın artık birazda sayın başkanııııııııııım…..

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle