Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Karacaören’de Hayır Pilavı

geyve karacaören hayır pilavı10Geyve’ye bağlı Karacaören köyünün Duraklar Mahallesinde hayır Pilavı düzenlendi. 

Karacaören Köyü muhtarı Sabahattin Gül ve aşçı Musa Güneş misafirlere ikram etmak için pişirilen hayır pilavı hakkında şunları söyledi:”300 tane tavuk, 12 tane koyun ve keçi kestik. 750 kilo bulgur, 180 kilo yağ kullanarak 3000 kişilik pilav pişirdik. Davetimize icabet eden herkese teşekkür ederiz.”

 

Programa Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Belediye başkanı Murat Kaya, Garnizon Komutanı Lütfü Varol,  Emniyet Müdürü Ali Sarıkaya, AKP ilçe başkanı Muhittin Irmak ve yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi Üyesi Neşet Çakır, MEM Beşir Nalbant, Nüfus müdürü Osman İslamoğlu, İlçe Tarım Müdürü Taner Katipoğlu Geyve’den ve çevre köylerden çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Duraklar Mahallesinde yeni yapılan camide Kuran-ı Kerim okundu, vaaz edildi. Öğlen namazından sonra pilav yendi. Muhtar Sabahattin Gül, tüm köy halkı, Aziz Aran ve Mehmet Aran misafirlere ev sahipliği yaptı.

 

Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Belediye Başkanı Murat Kaya ve tüm davetliler, Karacaörenlilerden gördükleri yakın ilgiden dolayı memnun kalıp kendilerine teşekkür etti.

4812 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle