Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Haziran 2011 | Eğitim, Gündem, Manşet

Karaçam HEM Yılsonu Sergisi…

Geyve İlçesi Karaçam Köyünde HEM Müdürlüğü tarafından açılan ‘Ev Mefruşatları ve Tekstil Kursu’nun yılsonu
sergisi ilgi gördü.

HEM Usta Öğreticisi Huriye Tuncer rehberliğinde açılan ‘Ev Mefruşatı ve Tekstil Kursu’na 20 kursiyerin katıldığı, HEM Usta Öğreticisi Huriye Demirci rehberliğinde açılan ’12 – 18 yaş Aile Eğitimi’ Kursuna 17 kursiyerin katıldığı açıklandı.

Kursiyerlerin emekleri olan eserlerinden oluşan serginin açılış kurdelesini İlçe Kaymakamı eşi Sevim Akbıyık ve konuğu birlikte kesti.

Yılsonu sergisi açılış törenine; İlçe Kaymakamı eşi Sevim Akbıyık ve konuğu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alaettin Dişli, Şube Müdürü Davut Karamehmetoğlu, İlçe HEM Müdürü, Müdür Yardımcıları, Karaçam Köyü Muhtarı Kazım Mercan ve veliler katıldı.

Serginin konuklar tarafından gezilmesinden sonra; Ev mefruşatları ve Tekstil Kursu ile Aile Eğitimi Kursunu bitirenlere sertifikaları dağıtıldı.

Konuklara tören sonunda ikramlarda bulunuldu.

Karaçam Köyü Muhtarı Kazım Mercan tören sonunda yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi: ‘ Geyve HEM Müdürlüğü tarafından köyümüzde açılan farklı konulardaki kurslarda kursiyerlerin zor anlar yaşadıklarını saptadım. Önümüzdeki yıldan itibaren, açılacak kurslarda kullanılmak üzere bir binayı tahsis ettim. Kurslar burada açılacak. Bir diğer müjdem de köyümüzde bir lise yapılması amacıyla 8 dönüm arsanın hibe edildiğidir. Güncel değeri 400 bin TL üzerinde olan bu arsayı Emekli Mimar Mehmet Yaşar Özgül vermiştir. Ayrıca aynı kişi 300 m2 yer de bağışladı ve buraya çocuk parkı yapılacaktır. Bu konuda destek sözü veren Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu’na da teşekkür ederim.’

 

Namık CİHAN-geyvemedya.com

 

2767 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle