Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Mart 2017 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, üst Haberler

Karaçam Deresi Islah Çalışmaları Başladı.

Geyve Karaçam- İlimbey deresinde ıslah çalışmaları başladı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya beraberinde Belediye Meclis Üyesi Nihat Baltaoğlu ve Karaçam mahallesi muhtarı Murat Genç ile bugün başlayan Karaçam deresi ıslah çalışmasının başladığı bölgede incelemelerde bulundu.

İlk kepçe Vuruldu

2014 Yılında Geyve’de meydana gelen ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan sel baskınının ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimatıyla başlatılan ıslah çalışmaları projeleri kapsamında geçtiğimiz ay ihaleye çıkan Karaçam Deresinin ıslahı için iş makinasıyla ilk kepçe vuruldu.

DSİ tarafından

Sert kış sonrası meydana gelen taşmalar nedeniyle çevresine büyük zarar veren Karaçam İlimbey deresi ıslah ve taşkın koruma projesi DSİ tarafından üstleniliyor.

Kaya’dan Teşekkür

Islah projesi kapsamında proje yetkilisinden bilgiler alan Başkan Kaya; yaşadığımız sel felaketi sonrası derelerimiz ıslahı gündeme geldi. Projelerimizi DSİ’ne onaylattıktan sonra Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğluna sunarak onaylarını aldık. Önümüzdeki süreçte Dere Islahı ve Taşkın Seli Önleme projeleri kapsamında Geyve’de büyük çalışmalara imza atacağız Bizim için en önemlisi tabiî ki Karaçay deresi 2.Etap Islah çalışması olacak.

Başkan Kaya, ilçemize kazandırdığımız, DSİ tarafından gerçekleştirilecek yatırımlar için Başbakanımıza, Orman ve Su işleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na, Sayın Şaban Dişli ile Sakarya Milletvekillerimize ilçem adına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2353 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle