Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Temmuz 2012 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya

Kapatılması öngörülen belediyelerden bazılarının sahip oldukları taşınmazları sattığı belirlenince İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Buna göre, belediyelerin akçeli işlerinde valilikten onay şartı getirildi

Nüfusu 750 binin üzerindeki 13 ilde Büyükşehir Belediyesi kurulmasını hedefleyen düzenlemede son aşamaya gelindi. Meclis kapanmadan yasalaşması beklenen ancak yeni yasama dönemine bırakılan düzenleme öncesinde bazı belediyelerin uyanıklığı İçişleri Bakanlığını harekete geçirdi. Bazı belediyelerin sahibi oldukları taşınmaz malları elden çıkardığı, bazılarının da belediyeleri borçlandırdığı yönünde duyum alan Bakanlık, bir dizi önlem aldı. Kamu menfaatinin korunması amacıyla bu belediyelerin akçeli işlerine sınırlama getirildi.

Buna göre;

ÖNCE İZİN ALINACAK –

BORÇLANAMAYACAKLAR:

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Sakarya, Samsun, Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van illerindeki bütün belde belediyeleri her türlü taşınmaz tahsisi, satışı ve kiralanması, yeni personel istihdamı, toplu iş sözleşmesinin yapılması, imar planı değişikliği ve revizyonuyla inşaat ruhsatı işlemleri hariç her türlü imar uygulaması, 5393 sayılı Belediye Kanununun 68’inci maddesindeki hükümler saklı kalmak kaydıyla borçlanmaları ve ticari plaka verilmesi ile ilgili işlemlerini valilik onayıyla yapacak.

Yeni yasa ile ilimizde 12 beldenin kapatılması öngörülüyor.

(Akşam gazatesi)

1373 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle