Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Ocak 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

JANDARMADAN OKUL SERVİSLERİNE SIKI DENETİM

Geyve İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Ekipleri, öğrenci taşıyan servis araçlarına yönelik kontrollerine aralıksız devam etmekte.

Jandarma Trafik Ekipleri Umurbey Mahallesi yolu üzerinde öğrenci servislerini denetledi.

Trafik Timleri özellikle okul servis araçlarının teknik özelliklerine, servis sürücülerinin yeterli belgelere sahip olup olmadıklarına, araçların dış ışık donanımına, sürücülerin GBT sorgularına, servis araçlarında öğrencilerin emniyet kemeri takıp-takmadıklarına, servis araçlarının sigorta poliçelerine ve kış lastiklerinin olup-olmadığını kontrol etti.

Yapılan kontrollerde Okul Servis Araçları Hizmet yönetmeliğine göre eksiği tespit edilen 5 servis sürücüsüne cezai yaptırım uygulandı, sigorta poliçesi bulunmayan bir araç trafikten men edildi.

Ekiplerin ayrıca, öğrencilerin taşınması esnasında uyulması gereken kurallarla ilgili olarak sürücülere, servis araçlarının kullanılması konusunda öğrencilere kısa bilgi verdi.

Jandarma Trafik Ekibi yetkilileri, benzer uygulamaların eğitim ve öğretim sezonu boyunca devam edeceğini belirterek, öğrencilerin ve sürücülerin can güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu kaydetti.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

3833 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle