Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Kasım 2013 | Alt Haberler, Manşet, Yaşam

İzmitliler, Taraklı ve Göynük’e Çıkarma Yaptı

IMG_5138İzmit’in tanınmış siyasetçi, bürokrat ve iş adamlarından oluşan 70 kişilik grup, Sakarya’nın Osmanlı evleriyle meşhur Taraklı ve Bolu’nun Göynük ilçelerini ziyaret etti.

Aslen Göynüklü olan ve İzmi’te geniş bir kesim tarafından tanınan Anıt Elektronik’in sahibi Nazmi Aydoğan’ın organize ettiği gezi programına, İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, aslen Taraklılı olan Kocaeli 2. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Mesut Erbaş, Eski Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri  Dr. Hasan Aydınlık, Kocaeli Emniyet Müdür Yardımcısı Erdoğan Taşdemir, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk ve çok sayıda tanınmış iş adamı ve bürokrat katıldı.

Gezi programı kapsamında ilk önce Sakarya’nın Osmanlı evleriyle meşhur Taraklı ilçesi ziyaret edildi. Burada tarihi ve kültürel yerleri gezen grup, Türkiye’nin en büyük ve en önemli termal kaplıcalarından biri olan Taraklı Termal Tesisleri’nde incelemelerde bulunuldu. Heyet, Taraklı Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Genç’ten bilgi aldı.

İzmitli iş adamları, Şener Şen’in TTNet Mümkünlü reklamlarıyla Türkiye’nin tanınan turizm merkezlerinden biri haline gelen Taraklı’da yatırım yapacaklarını söylediler. 

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman tarafından ağırlanan İzmitliler, daha sonra Boılu’nun Göynük ilçesine geçti. Burada Fatih Sultan Mehmet’in hocası Akşemsettin Hazretlerinin türbesini ziyaret edildi, ilçenin tarihi mekanlarını gezildi.

Göynük Çubuklu Gölü’ne geçen heyete, burada Abdullah Köktürk türkü ziyafeti çekti. Karadeniz, Balkan ve İç Anadolu türkülerini seslendiren Köktürk, büyük alkış topladı.

Son olarak Göynük’ün geleneksel yemeklerini tatma fırsatı bulan heyet, İzmit’e geri göndü.

İzmit Kaymakamı Osman Kaymak,”Daha önce ismini duyduğum Taraklı’yı gezip görmekten son derece memnun oldum.Organizasyonu düzenleyenlere teşekkür ediyorum” dedi

Ayrıca geziye katılan heyet  farklı görüş ve siyasi düşüncede insanların bir arada güzel bir gün geçirdiklerini söyleyerek bu tür organizasyonun devamını dileyip katkılarından dolayı Anıt Elektronik’in sahibi Nazmi Aydoğan’a teşekkürlerini dile getrdiler.

İzzettin KÖMÜRCÜ-TARAKLI

 

 

 

 

 

 

2654 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle