Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Şubat 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

İyi Tarım Konusunda Üreticiler Bilgilendirildi

Geyve’de İyi Tarım Uygulaması kapsamında Ayva üreticilerine bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Geyve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde düzenlenen, Ayva entegre mücadelesi ile iyi tarım uygulamaları desteklemeleri hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıya İl Tarım Müdürlüğünden Ziraat Mühendisleri Ali Yamıç, Sündüs Turhan ile İlçe Tarım Müdürlüğünden Ziraat Mühendisleri Celal Bulut, Ebru Yağcı ve Üreticiler katıldı.

Bilgilendirme Toplantısında, İyi Tarım Uygulamaları hakkında önemli açıklamalar yapan Ziraat Mühendisleri Yamıç ve Turhan, üreticilerin bilinçli olarak yetiştirilmeleri konusunda çaba sarfettiklerini söyledi. Tarım ürünlerinde ve özellikle Geyve yöresine özel Ayva’da verim ve kalitenin arttırılması yolunda üreticilerin ne gibi işlemler yapması gerektiği ile İyi Tarım Uygulamaları konusunda İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığı ile işbirliği içinde olunması gerektiğini kaydetti.

Bilgilendirme toplantısı sonunda üreticiler, ayvada hastalık ve zararlılarla karşılaştığı sorunlar karşısında kendince çözümlerini anlatırken, Ziraat Mühendisleri Ali Yamıç ve Sündüs Turhan üreticilerin sorularını cevaplandırdı.

İyi Tarım konusunda daha sonraki süreçte sahada uygulamalı eğitim’in devam edeceği bilgisi verildi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2138 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle