Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mart 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

İstiklal Marşımız 97 Yaşında

İstiklal Marşımız 97 Yaşında

Geyve ilçesinde İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı Düzenlendi.

İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 97. yıldönümü münasebetiyle Geyve Öğretmenevi Konferans Salonunda “İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı” düzenlendi.

Programa; Kaymakam İlyas Mmemiş, Garnizon Komutanı Per. Yzb. Taner Çolak, Belediye Başkanı Murat Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Tacettin Aykol, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ile diğer dairelerin kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Elvanbey Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda; Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde görevli Felsefe Öğretmeni Feridun Eser, Mehmet Akif ERSOY’un fikirleri, kişiliği, edebi yönü ve hayatı ile ilgili bilgi verdi. Elvanbey Anadolu Lisesinde görevli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Gökhan Södekoğlu’nun Çanakkale Destanı adlı şiiri okuması, 12. Sınıf öğrencisi Melisa Nur Şahin’in Afrin’de görev yapan Mehmetçiklere yazmış olduğu mektubunu okuması ve 11. Sınıf öğrencisi Beyzanur Şafak’ın İstiklal Marşımızı okuması ve slayt sunumunun ardından program sona erdi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1121 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle