Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Ocak 2017 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, Siyaset

İŞTE SAKARYA’NIN YENİ ADLİYE BİNASININ YERİ

AK Parti Sakarya Milletvekili Üstün, Valilik yanında bulunan arazinin yeni adliye binası için Adalet Bakanlığına tahsis edildiğini ilan etti.

“1999 Sakarya Depremi’nden sonra yeni yerleşim bölgesine Valilik Kampüsü ve Adliye binası inşa edilmiş ancak kısa bir süre sonra adalet hizmetleri için tahsis edilen alanın bu hizmetin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için yeterli olmadığı şikayetleri dile getirilmiştir.

Bu konuda çalışmalar yürütülürken, Bölge Adliye Mahkemelerinin kurulmasına karar verilmiş, bu çerçevede Sakarya’da da Bölge Adliye Mahkemesi binası gündemin birinci sırasını işgal etmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde şehir merkezinde son derece modern bir Bölge Adliye binası inşa edilmiştir. 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra mevcut hakim ve savcıların yaklaşık üçte biri meslekten ihraç edilmiştir. Yeterli Hakim ve Savcı sayısına ulaşıldığında Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi hizmet vermeye başlayacaktır.

Ayrıca uzun süre kamuoyu ve adalet camiasında tartışılan yeni Sakarya Adliyesi’nin inşası ile ilgili Milletvekillerimizle birlikte yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde; Adapazarı İlçesi, Camili Mahallesinde yer alan (Valilik Kampüsü Yanı) 4297 ada 1 ve 2 no’lu parsellerin yeni Adalet Sarayının yapılması amacıyla AFAD Başkanlığından alınarak Adalet Bakanlığına tahsisi gerçekleştirilmiştir. Yeni Adalet Binası inşallah en kısa zamanda bu parsel üzerine inşa edilecektir.

İnşaatla ilgili proje ve yapım aşamaları da Sakarya Milletvekilleri olarak beraberce tarafımızdan yakinen takip edilecektir. Bilgilerinize sunarız.”

Ayhan Sefer ÜSTÜN

2632 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle