Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Haziran 2012 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Sağlık, Yaşam

Tek Tırnaklıyı Geyve ve Pamukova da Yemiş!

Bakanlık Sakarya’lı firmayı da teşhir etti. O firmada at etinden sucuk yapmış…

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı denetimlerde aralarında köklü firmaların da yer aldığı bazı markaların ürünlerinde hileler tespit edildi.

Sucuklarda at ve eşek eti, tereyağında bitkisel yağ, tulum peynirinde nişasta, pidede domuz eti, yüzde 100 dana sosiste ise kanatlı etine rastlandı.

İşte bakanlığın denetimine takılan ve Geyve ve Pamukova’da  satılan firma:

Aliçler Sucuk Erenler/SAKARYA Isıl İşlem Görmüş Sucuk Benzeri Ürün   (% 100 Dana) Tek Tırnaklı Eti  (At Eti, Eşek Eti Tespiti) NAZİFOĞLU markası.

FİRMALAR YÖNTEME İTİRAZ ETMİŞTİ

Yapılan denetimlerde daha önce adı gündeme gelen firmalar, bakanlığa karışımın oranının açıklanması ile ilgili ciddi itirazlarda bulunmuşlardı. Bu itirazların altında ise üretim tekniği yatıyor.

Türkiye’de genelde et tesislerinde kırmızı ve beyaz et üretimi aynı çatı altında yapılıyor. Kırmızı et- tavuk karışık ürünlerin üretimi yapıldıktan sonra makinelerin tamamen yıkanması ve arkasından yüzde 100 dana üretimine geçilmesi gerekiyor. Ancak bazı durumlarda çok küçük miktarlarla da olsa bulaşmalar yaşanabiliyor.

Bakanlığın ilgili test yönteminde ise ürünün içindeki kanatlı oranı tespit edilemiyor, sadece ‘var’ ya da ‘yok’ denilebiliyor. Ürün içinde binde bir kanatlı ürün olsa dahi testte ‘var’ sonucu çıkabiliyor. Firmalar bu nedenle karışımın oranının da açıklanmasını talep ediyor.

KAYNAK:www.pamukovahalkhaber.com

6437 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

İşte O Tek Tırnaklı Sakarya’lı Firma.. için 1 yorum

  1. ömer dedi ki:

    iyi oldu.kim sahtekar belli olsun.mazeretleride özründen büyük.kanatlı yapılan makineler yıkanmadan dana eti ne geçilerise azıcık bulaşıyormuş.siz hiç evde bulaşık yıkamadan mı kirli tabaklara yeni yemek yapıp yiyonuz.en çok pınar et e şaşırdım.yılların firması yuh yani

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle