Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Nisan 2014 | Gündem

İşte milli istihbarat

mit-yasası-tbmm-MİT Yasası, önceki gün TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla, MİT’in görevleri yeniden belirlendi.

MİT’in görevleri arasında; “Dış güvenlik, terörle mücadele ve milli güvenliğe ilişkin konularda Bakanlar Kurulu’nca verilen görevleri yerine getirmek”, “Dış istihbarat, milli savunma, terörle mücadele ve uluslararası suçlar ile siber güvenlik konularında her türlü teknik istihbarat ve insan istihbaratı usul, araç ve sistemlerini kullanmak suretiyle bilgi, belge, haber ve veri toplamak, kaydetmek, analiz etmek ve üretilen istihbaratı gerekli kuruluşlara ulaştırmak” da yer aldı. ‘Büyük Türkiye’ için hazırlanan yeni yasa, Türk düşmanı yayınlarıyla bilinen İngiliz medyasını hemen harekete geçirdi. Financial Times, The Times ve The Guardian, bu yasanın kabul edilemeyeceğini yazdı. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın tamamen ‘Büyük Türkiye’ için çalışmasını kabul edemeyen İngilizler’e destek, CHP ve MHP’den geldi.

mit-yasası-

1258 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle