Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Nisan 2012 | Gündem, Köyler, Manşet, Teknoloji

Trafiğe kapanan Çardakköy Köprüsü hakkındaki o raporu ele geçirdik. İşte o rapor

Pamukova ile Geyve’nin Bayat, Kozan, Bozören, Hacılar ve civar köyler ile bağlantısı sağlayan Sakarya Nehri üzerinde bulunan Çardakköy köprüsü hasarlı olduğu gerekçesi ile 29 Mart 2012 günü trafiğe kapatılmıştı.

Ayrıca Trafiğe kapatılan Çardakköy Köprüsü daha sonra Sakarya İl Özel İdaresi Yol Ulaştırma Müdürlüğü İnşaat Mühendisi Musa Altınsoy ve köprü konusun da uzman iki mühendis tarafından incelenmişti.

Çardakköy Köprüsü’nü inceleme sonucunda köprü konusunda uzman iki mühendisin düzenlediği rapor Sakarya İl Özel İdare Müdürlüğüne gönderildi.

İşte o raporda dikkat çeken ayrıntılar;

Uzman Mühendislerin düzenlediği raporda öneriler arasında  dikkat çeken ayrıntılar, Köprünün hasarlı olduğu kolonların yetersiz kaldığı ve mevcut köprünün yanına günümüz modern teknikleri kullanılarak, yeni köprü yapılması gerekliliği vurgulandı. Yeni yapılacak köprünün trafiğe açılana kadar, eski köprünün hafif araçlara geçişine izin verilmesini, ağır tonajlı araçların geçişini engellemek için 3,20 m yüksekliğinde betonarme tak yapılması, uyarı levhaları konulması önerildi.

İl Özel İdare Müdürlüğü rapora rağmen hala kararsız..  

Yaklaşık 20 gündür kapalı olan ve vatandaşın mağduriyetine sebep olan Çardakköy köprüsü hakkında son kararı Sakarya İl Özel İdaresinin vereceği bildirilirken, yetkililerin uzman mühendislerin raporuna rağmen risk almak istemedikleri ama vatandaşı da mağdur etmek istemedikleri gelen bilgiler arasında.

Köprünün akıbeti bu hafta belli olacak

Çardakköy Köprüsünün akıbeti önümüzdeki hafta içinde Özel İdare Müdürlüğü bünyesinde oluşturulacak ve  Mimarlar Odasından mühendislerinde bulunacağı heyet tarafından verilecek karar sonunda belli olacak.

Pamukova AK Parti takipte 

Bu arada AK Parti İlçe Başkanı Gürsel Işık ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Şen  Sakarya Valiliği ve İl Özel İdare Müdürlüğü bünyesinde Çardakköy köprüsü konusunda nihai kararın alınması, vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda görüşmelere devam ediyorlar.

KAYNAK:İ.Çetintaş-Pamukovahalkhaber.com

1364 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle