Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Eylül 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset, üst Haberler

İşte AK Parti Sakarya Listesi!

akp_logo_1AK Parti Genel Merkezi tarafından illerin milletvekili adaylarının açıklanmasına saatler kala kulislerden sızan bilgilere göre Sakarya listesi şekillendi.

Ak Parti’nin Sakarya Milletvekili listesi Parti Genel Merkezi tarafından Yüksek Seçim Kuruluna verilmesiyle birlikte kesinleşti.

Liste sürpriz isimlerle dolu

Buna göre Ak Parti 1 Kasım seçimlerine şu isimlerle gidecek

1- Ayhan Sefer Üstün
2- Şaban Dişli
3- Mustafa İsen
4- Ali İhsan Yavuz
5- Recep Uncuoğlu
6- Nuray Sağıroğlu
7- Recep Hacıeyüpoğlu

ak parti-sakarya-milletvekili-adaylari-

Listeleri teslim eden Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada şunları söyledi:
16.38 itibari ile listeyi YSK’ya tevdi ettik. Aday belirleme süreci kısaydı bu seçimde. Takvim sıkışıklığı nedeniyle titizlikle adayları belirlemek için gayretle çalışıldı. En iyiyi ortaya koymak için çaba sarf ettik.Bütün aday adaylarına teşekkürlerimi ifade ediyorum. 550 adayımızın 481 erkek, 69’u kadın adaydır. Bu seçimde üç dönemliklerden 24 arkadaşımız aday gösterildi. 7 Haziran’dan aday gösterilen arkadaşlarımızdan 312’si burada aday gösterilmiştir. Sayın Türkeş Ankara 2. bölgeden adayımız oldu. Faruk Çelik, Urfa’dan birinci sıradan adayımızdır. Faruk Bey Urfa’dan rahatsız olmamıştır. Bunlar çıkarılan laflardır. Sayın Başbakanımız Konya’dan adaydır. Sayın Ali Babacan Ankara 1. bölgeden adayımızdır.

“SAADET PARTİSİ İLE UZLAŞMA SAĞLANAMADI”

Saadet Partisi ile görüşmeler oldu. Seçim öncesi birlikte seçime gitme konusunda ön görüşme yapılmıştır. Bu görüşmede uzlaşma zemini bulunamamıştır.

ak parti-sakarya-milletvekili-listesi-

3830 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle