Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Kasım 2014 | Gündem, Sağlık, Yaşam

İstanbul Boğazı’nda tekne faciası!

Rumeli Fener’inde içinde kaçakların bulunduğu belirtilen bir tekne battı.Faciaya ilişkin gelen ilk görüntüler dehşetin boyutunu gözler önüne serdi.

istanbulda-tekne-faciasi-cok-sayida-olu-var-151471Kaçakları taşıdığı ileri sürülen bir tekne, Rumeli Feneri’nin 4 kilometre açıklarında alabora oldu. Keknenin alabora olması sonucu teknede bulunan yaklaşık 43 kişi denize savruldu. Olay yerine sevk edilen sahil güvenlik botları ve bölgedeki balıkçılar denize savrulan cesetleri toplamaya başladı. Kazanın ardından bölgeye giden Kıyı Emniyeti ve Sahil Güvenlik ekipleri kurtarma çalışmalarını başlattı. 43  kişilik tekneden 7 kişinin Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldığı belirtildi.

“BALIKÇILAR DENİZDEN CESET TOPLUYOR”

CnnTürk canlı yayınına bağlanan bir görgü tanığı “Balıkçılar şu an denizden ceset topluyor. Çok sayıda ölü var. Tekne Rumeli Feneri’ne doğru sürüklenmeye devam ediyor.” dedi.

son_dakika_istanbulda_tekne_faciasi_yasandi_

“ÇOĞU ÇOCUK VE BEBEK”

Görgü tanığı cesetlerin büyük bir kısmının çocuk ve bebeklere ait olduğunu anlattı.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan açıklamada, “Sabah saatlerinde 158 Sahil Güvenlik ihbar hattına gelen yardım talebiyle, İstanbul Boğazı kuzey çıkışı 2,5 – 3 millerde bir teknenin battığı ve denizde kurtarılmayı bekleyen şahıslar olduğu bilgisi alınmıştır. İhbar üzerine bölgeye çok yakın seyretmekte olan TCSG-74 gemisi ivedilikle bölgeye sevk edilmiş olup Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığına ait 7 adet Sahil Güvenlik Botu, 1 helikopter ve 1 dalış timi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı 2 bot ve bölgede bulunan balıkçı tekneleri tarafından arama kurtarma çalışmalarına devam edilmektedir. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda 5 kişi sağ olarak kurtarılmış, 4 kişinin cesedine ulaşılmış olup Sahil Güvenlik ve İstanbul AFAD tarafından Rumeli Feneri Balıkçı Barınağında bir irtibat noktası oluşturulmaktadır.” denildi.

SAHİL GÜVENLİK’TEN AÇIKLAMA

24 kişinin öldüğünü 7 kişinin de sağ kurtarıldığını açıkladı.

2350 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle