Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Nisan 2018 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

İsmail Mahir Tarhan vefat etti

İsmail Mahir Tarhan vefat etti

Geyve Tarhan Camisini yaptıran İsmail Mahir Tarhan(98) Hak’kın rahmetine kavuştu.

Geyve İlçesinde 1910 – 1920 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan Abdurrahman Rasim Tarhan ve Hatice Tarhan’ın oğulları, T.C. Karayolları Hukuk Danışmanlığından emekli İsmail Mahir Tarhan (1920 ) vefat etti.

Geyve eşrafından muteveffa(merhum) Abdurrahman Rasim ve Hacı Hatice Tarhan’ın oğulları, Burhan Tarhan, Nemika Özkan, Hacı Sabri Tarhan ve Hacı  Melehat Gökbük’ün kardeşleri İsmail Mahir Tarhan(98) vefat etti.

Bir Geyve sevdalısı olan değerli büyüğümüz, Paşa Sokakta ki “Tarhan Camii ” ni de yaptıran kişidir.Temel atma çalışmalarından, açılışına kadar geçen sürede her cumartesi İstanbul dan trenle gelir, yapılan çalışmaları yerinde inceler sonra gene tren ile İstanbul’a dönerdi.Cenaze töreninde, Tarhan aileleri bir araya geldi ve dostları da onları yalnız bırakmadı.

Merhumun cenazesi  7 Nisan 2018 Cumartesi öğlen namazına müteakip Geyve Merkez Camisinde kılınan namazdan sonra aile kabristanlığına defnedildi.

Geyvemedya  ekibi olarak, merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar dileriz.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

3260 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle